Топ Вести

Вести

Денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија

10.08.2018

Паралелно со ЕХФ-шампионатот во Грузија се игра и турнирот во Австрија, чиј победник исто така ќе обезбеди место на следното кадетско ЕП, дивизија “А“. И во Австрија денеска...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Македонија – Литванија

10.08.2018

Македонија го одигра првиот натпревар на ЕХФ-шампионатот во Грузија, во кој ја совлада Литванија, со резултат 32:30 (19:13). Еве неколку фотографии од таа...

читај повеќе >

Македонија го отвори првенството со победа против Литванија

10.08.2018

Македонската кадетска репрезентација го почна ЕХФ-шампионатот во Грузија, со победа против добрата селекција на Литванија, која ја совлада со резултат 32:30 (19:13). Македонија...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетското ЕП во Хрватска

09.08.2018

Во Хрватска денеска почна кадетското ЕП, дивизија “А“. Одиграно е комплетното прво коло и постигнати се следните резилтати: Група “А“: 18:30 ч.:  Србија – Израел  25:25...

читај повеќе >

Арбер Ќерими е нов ракометар на Металург

09.08.2018

Металург денеска се засили со нов ракометар на позиција среден бек. Се работи за Арбер Ќерими, кој доаѓа од француската екипа Сесон и кој е белгиски репрезентативец и...

читај повеќе >

Во Хрватска денеска почнува кадетското ЕП, дивизија “А“

09.08.2018

Ден пред почетокот на кадетските ЕХФ-шампионати во Грузија и во Австрија, во Хрватска почнува кадетското ЕП, дивизија “А“, кое ќе се игра од 9 до 19 август во Вараждин и во...

читај повеќе >

Македонските кадети заминаа за Грузија

09.08.2018

Македонската кадетска репрезентација, предводена од селекторот Данило Брестовац, утринава замина за Грузија каде ќе учествува на ЕХФ-шампионатот за кадети. Македонија е во...

читај повеќе >

Пристигна и Халил Јагањац

09.08.2018

Со вчерашниот вечерен лет, во Скопје пристигна и Халил Јагањац, кој утрово му се приклучи на Металург и замина на подготовките во Маврово. Најдобриот стрелец во минатата...

читај повеќе >

Младиот голман Предраг Мијатовиќ денеска му се приклучи на Металург

07.08.2018

Младиот српски голман Предраг Мијатовиќ (16), кој важи за голем талент, а во Металург дојде од белградски Партизан, денеска му се приклучи на тимот и ги одработи тренинзите....

читај повеќе >