Топ Вести

Вести

Заврши регуларниот дел на машката Суперлига. Конечна табела

18.03.2018

Со комплетирањето на 18. коло, заврши регуларниот дел на машката ракометна Суперлига. . Резултати од 18. коло: Еурофарм Работник - Вардар Јуниор  29:22 (17:10) Радовиш - Прилеп ...

читај повеќе >

Ракометарите на Металург 2 извојуваа значајна победа против екипата на Борец

17.03.2018

Младите ракометари на Металург 2 вечерва извојуваа значајна победа против екипата на Борец, во рамките на последното коло на регуларниот дел на македонското првенство. Оваа...

читај повеќе >

Идната недела завршува мини-лигата на Металург за регионот Исток

17.03.2018

В недела, 25 март, завршува мини-лигата на Академија Металург за регионот Исток. Последната ракометна средба во источниот регион за оваа сезона ќе се одржи во Македонска...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Цеље е фаворит, но ветувам дека ние нема да разочараме

16.03.2018

Денеска, во Конгресната сала на ВИП Арената СЦ“Борис Трајковски“, се одржа прес-конференција на Металург пред средбата со екипата на Цеље ПЛ, последниот натпревар од...

читај повеќе >

Катастрофа на младинците на Вардар Јуниор во Автокоманда

15.03.2018

Во Автокоманда се одигра средба од седмото коло на машката младинска лига на Македонија, група 2, во кој младинците на Металург 2 му нанесоа катастрофален пораз на тимот на...

читај повеќе >

Жарко Пешевски: Кога ќе го дадете најдоброто од себе, сè е можно

15.03.2018

Интервју на пикерот на Металург за сајтот на СЕХА-лигата Топката во неговите раце најчесто им носи многу проблеми на неговите противници, бидејќи тој или постигнува гол, или...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 17. коло на СЕХА-лигата

15.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на голманите на...

читај повеќе >

Брестовац ги објави списоците на кадетите и на младинците за турнирот во Унгарија

15.03.2018

Двете македонски машки репрезентации во младите категории (младинска до 20 години и кадетска до 18 години) на крајот на март и почетокот на април ќе настапат на меѓународен...

читај повеќе >

ЕХФ објави своја листа на топ-10 фаворити за шампионската титула во Лигата на шампионите

15.03.2018

По завршувањето на групната фаза во Лигата на шампионите, до крајот на сезоната за шампионската титула ќе се борат 14 екипи, најпрво преку осминафиналната фаза, потоа преку...

читај повеќе >

Слободен влез за неделната средба на Металург со Цеље ПЛ

15.03.2018

Раководството на Металург реши да ги отвори вратите за сите љубители на ракометот и нема да се наплаќаат влезници за неделната средба со екипата на Цеље ПЛ, во рамките на 18....

читај повеќе >