Топ Вести

Вести

Младиот голман Предраг Мијатовиќ денеска му се приклучи на Металург

07.08.2018

Младиот српски голман Предраг Мијатовиќ (16), кој важи за голем талент, а во Металург дојде од белградски Партизан, денеска му се приклучи на тимот и ги одработи тренинзите....

читај повеќе >

Миличевиќ, Мијатовиќ и Маџовски се новите засилувања на Металург

06.08.2018

Металург новата сезона ќе ја започне во состав кој во добра мера се разликува од оној од лани. Клубот го напуштија пикерот Жарко Пешевски, левите крила Вања Илиќ и Давор...

читај повеќе >

Металург ги почна подготовките

06.08.2018

Металург вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Шефот на стручниот штаб на Металург Данило Брестовац на располагање ги имаше сите свои ракометари, со исклучок на...

читај повеќе >

Селекторот Брестовац ги одбра 16-те ракометари за кадетското ЕП во Грузија

05.08.2018

Откако го одржа последниот тренинг во Маврово, селекторот на кадетската репрезентација на Македонија Данило Брестовац го скрати списокот на репрезентативците до...

читај повеќе >

Металург утре ќе ги почне подготовките за новата сезона

05.08.2018

Металург од утре ќе ги почне подготовките за новата сезона во која повторно ќе води битки на четири фронта: Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, првенството на Македонија и во...

читај повеќе >

Распоред на натпреварите на Металург 2 во Првата македонска ракометна лига

04.08.2018

Во тековната сезона 2018/19 во Првата македонска ракометна лига ќе се натпреваруваат дури 16 екипи, поради што истите ќе бидат поделени во две групи. Металург 2 ќе се натпреварува...

читај повеќе >

Познати се точните дати и сатниците на натпреварите на Металург во групната фаза на Лигата на шампионите

03.08.2018

ЕХФ, во соработка со клубовите и носителите на ТВ-правата за пренос на натпреварите, ги одреди точните дати и сатници на натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите....

читај повеќе >

Данило Брестовац ги одбра своите помошници

30.07.2018

Новиот шеф на стручниот штаб на РК Металург, Данило Брестовац, го комплетира тимот на своите соработници. Прв асистент ќе му биде Оливер Димитриоски, додека тренер на...

читај повеќе >

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август

30.07.2018

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август, кога е планиран и првиот собир. Во следните три дена ќе се тренира во Скопје, а потоа екипата ќе замине во...

читај повеќе >

Почнуваат подготовките на кадетската репрезентација

30.07.2018

Само што заврши младинскиот ЕХФ-шампионат, а веќе утре со своите подготовки почнува кадетската репрезентација на Македонија, предводена од селекторот Данило Брестовац и од...

читај повеќе >