Топ Вести

Вести

Металург закажа прес-конференција

15.03.2018

Почитувани, РК Металург утре (16 март) закажува прес-конференција во 11.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата

14.03.2018

По одигрувањето на претпоследното коло во СЕХА-лигата, станаа познати полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот, што од 13 до 15 април ќе се игра во салата “Јане Сандански“...

читај повеќе >

Комплетни резултати на 17. коло на СЕХА-лигата. Табела

14.03.2018

Вчера и денеска е одиграно 17. коло на СЕХА-лигата, кое е претпоследно од регуларниот дел на тековната сезона. Металург за жал одигра лош натпревар во Прешов и го забележа...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме многу грешки, победата на Татран е заслужена

14.03.2018

На редовната прес-конференција по средбата, своите коментари ги дадоа двајцата тренери и одбраните играчи на двата тима. . Александар Јовиќ: “Без сомнение, квалитетен...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург во Прешов

14.03.2018

Металург убедливо го загуби натпреварот од 17. коло на СЕХА-лигата, откако на гостувањето во Прешов загубивме од Татран со резултат 27:19 (12:8). Иако и двете екипи во натпреварот...

читај повеќе >

(Видео) Средбата Татран Прешов – Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата

13.03.2018

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата. Иако и двете екипи ги загубија шансите да се вмешат во борба за првите четири...

читај повеќе >

Металург замина за Прешов

13.03.2018

Металург попладнево замина за Прешов, каде утре ќе ја игра средбата од претпоследното коло во СЕХА-лигата. Металург во 15.20 часот имаше лет за Будимпешта, каде треба да слета...

читај повеќе >

На две кола до крајот, Халил Јагањац е убедливо најдобар стрелец во СЕХА-лигата

13.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац, на две кола до крајот на регуларниот дел на лигата, е убедлив на челото на најдобрите стрелци во СЕХА-лигата. Тој има 7 голови...

читај повеќе >

Денес и утре се игра претпоследното коло на регуларниот дел на СЕХА-лигата

13.03.2018

Регуларниот дел на СЕХА-лигата е пред самиот свој крај, па денеска и утре ќе се одигра претпоследното коло од тековната сезона. Единствено Вардар и Војводина, кои порано го...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Кузмановски во топ 5 голови на 16. коло на СЕХА-лигата

11.03.2018

Металург славеше против Мешков Брест во 16. коло на СЕХА-лигата, а еден од десетте голови на Филип кузмановски е избран за еден од петте најубави голови на колото. . Топ 5...

читај повеќе >