Топ Вести

Вести

Начевски и Николов ќе судат на ЕП 2018 во Хрватска

25.10.2017

Најдобрите македонски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, ќе бидат дел од 12-те судиски двојки кои ќе ги судат натпреварите од ЕП 2018, кое ќе се игра во Хрватска. . Еве ги...

читај повеќе >

Халил Јагањац: Металург не се откажува од борбата за второто место во групата во Лигата на шампионите

25.10.2017

Во интервјуто за хрватскиот “Вечерњи лист“, новиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е претставен како тајното оружје на Металург, но и на хрватската репрезентација во...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Жарко Пешевски во топ 5 голови на 6. коло на СЕХА-лигата

24.10.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од шестото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Жарко Пешевски.   Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 ги надиграа врсниците од Вардар Јуниор

23.10.2017

Во второто коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа кај врсниците од Вардар Јуниор, кои ги совладаа со убедливи 23:32 (12:12). Иако...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 одбрани во шестото коло на СЕХА-лигата

23.10.2017

По завршувањето на шестото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, на листата нема остварување на...

читај повеќе >

Металург 2 испушти победа во Радовиш

21.10.2017

Во рамките на 6. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, од каде се враќа со само еден освоен бод, иако немаше да биде незаслужено ако се вратевме...

читај повеќе >

Пионерите на Металург славеа во Гостивар

21.10.2017

Во 5. коло на пионерското првенство на Македонија, група 2, пионерите на Металург извојуваа значајна победа во Гостивар, каде го совладаа истоимениот клуб со резултат 21:31 (14:12)....

читај повеќе >

Комплетни резултати од шестото коло на СЕХА-лигата. Табела

20.10.2017

Одиграно е комплетното шесто коло на СЕХА-лигата. За жал, Металург воова коло претрпе домашен пораз од екипата на Горење Велење. . Резултати: Вардар - ППД Загреб  30:23...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Повторно ни недостасуваше добрата завршница

19.10.2017

По средбата со Горење се одржа редовната прес-конференција на која актерите на натпреварот имаа можност да ги кажат своите коментари. Александар Јовиќ: “Екипата на Горење...

читај повеќе >

Заморениот Металург во финишот ја загуби битката со Горење

18.10.2017

Во рамките на 6. коло на СЕХА-лигата, Металург во самиот финиш ја загуби битката со Горење од Велење. Во комплетно рамноправен натпревар, Металург незаслужено високо е поразен...

читај повеќе >