Вести

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“

15.08.2018

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“. По завршувањето на групната фаза, формирани се две нови групи во кои репрезентациите ќе ги продолжат...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

14.08.2018

Денеска е одиграно комплетното 4. коло од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Тбилиси (Грузија). Македонија, во рамките на ова коло, ја совлада Швајцарија и го обезбеди првото место во...

читај повеќе >

Познат е распоредот на натпреварите на Металург во СЕХА-лигата за сезона 2018/19

14.08.2018

СЕХА-лигата ги одреди датумите за сите натпревари во сезона 2018/19. Како што и се очекуваше, во првото коло ќе се случи македонското дерби, а домаќин на средбата е Металург. Во...

читај повеќе >

Во Автокоманда се одиграа полуфиналните средби од детскиот меѓународен турнир

14.08.2018

Денес и утре во Автокоманда се игра детскиот меѓународен турнир за генерации 2004/5. На турнирот, покрај РК Металург, учествуваат РК Илинден и хрватските екипи РК Валповка и РК...

читај повеќе >

СЕХА-лигата конечно го најде десеттиот клуб за сезоната 2018/19

14.08.2018

Конечно е комплетирана листата со имињата на десетте клубови кои ќе се натпреваруваат во СЕХА-лигата во сезона 2018/19. Последниот учесник е најден во Романија, а се работи за...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Швајцарија

14.08.2018

Македонија одигра уште еден одличен натпревар и ја извојува својата четврта едноподруго победа. Овој пат жртва на нашите кадети беше селекцијата на Швајцарија, која мораше...

читај повеќе >

И Швајцарија ја почувствува силата на Македонија

14.08.2018

Македонската кадетска репрезентација продолжува со одличните игри на ЕХФ-ѓампионатот во Грузија. Во четвртото коло нашите момчиња ја совладаа силната селекција на...

читај повеќе >

Одиграно е 3. коло и на ЕХФ-шампионатот во Австрија. Табели

13.08.2018

И во Австрија денеска е одиграно комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот. . Резултати: Група “А“: Чешка - Ирска 55:6 (32:2) Украина - Велика Британија  41:17 (21:7) Турција -...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Табели

13.08.2018

Денеска се одигра комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). За нас е најважна победата на Македонија во драматичниот натпревар со Фарските Острови. Оваа...

читај повеќе >

(Видео) Последните 170 секунди од средбата со Фарските Острови…

13.08.2018

Вистинска драма се случи во финишот од средбата Фарски Острови - Македонија. Нашата репрезентација се врати од понорот и извојува победа со која веќе денеска, на две кола до...

читај повеќе >