Топ Вести

Вести

И официјално: Фајналфорот на СЕХА-лигата ќе се игра во Скопје

08.03.2018

Завршниот турнир на СЕХА-лигата во седмата сезона од ова регионално натпреварување ќе се игра во салата “Јане Сандански“ во Скопје, со што главниот град на Македонија е...

читај повеќе >

Одиграно е 16. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

08.03.2018

Одиграно е 16. коло на ракометната машка Суперлига во кое екипата на Металург 2 беше слободна. . Резултати: Охрид - Борец  33:22 (16:9) Радовиш - Тинекс Пролет  27:26 (15:11) Еурофарм...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски – играч на натпреварот

07.03.2018

Капетенот на Металург Филип Кузмановски на денешната средба со екипата на Мешков Брест постигна 10 голови, па од СЕХА-лигата оправдано беше прогласен за играч на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

07.03.2018

Вчера и денеска е одиграно комплетното 16. коло на СЕХА-лигата. Македонските претставници, Металург и Вардар, ги совлада своите противници, Мешков Брест и Динамо Панчево. Цеље...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Оваа победа е значајна за нас и за нашата самодоверба

07.03.2018

По натпреварот меѓу Металург и екипата на Мешков Брест се одржа редовна прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и избраните ракометари на двете екипи....

читај повеќе >

Металург ги израдува навивачите со нова победа во СЕХА-лигата

07.03.2018

Металург извојува значајна победа во мечот со екипата на Мешков Брест. Силниот противник, кој во Скопје допатува со комбиниран состав, го совладавме со резултат 37:33...

читај повеќе >

Слободен влез за утрешната средба на Металург со Мешков Брест

06.03.2018

Раководството на Металург реши да ги отвори вратите за сите љубители на ракометот и нема да се наплаќаат влезници за утрешната средба со екипата на Мешков Брест, во рамките...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари

05.03.2018

По завршувањето на февруарските натпревари во СЕХА-лигата, објавен е идеалниот тим на лигата за изминатиот месец. Во тој тим нема ракометари на...

читај повеќе >

Топ 10 листа на стрелци во Лигата на шампионите, по завршувањето на групната фаза

05.03.2018

Со комплетирањето на последното коло во групите “А“ и “Б“, заврши групната фаза во Лигата на шампионите. Најдобар стрелец во групната фаза е Уве Генсхајмер од ПСЖ, кој во...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме да го решиме проблемот со нашата одбрана

05.03.2018

Пред средбата од 16. коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест, кој се игра в среда со почеток во 17.30 часот, Металург денеска одржа редовна прес-конференција. Своите...

читај повеќе >