Топ Вести

Вести

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме да го решиме проблемот со нашата одбрана

05.03.2018

Пред средбата од 16. коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест, кој се игра в среда со почеток во 17.30 часот, Металург денеска одржа редовна прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Идеален тим на 14. коло на Лигата на шампионите

05.03.2018

По комплетирањето на 14. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“, маркетинг-тимот на лигата го објави и идеалниот тим на лигата. . Видеото можете...

читај повеќе >

(Видео) Неверојатно остварување – голманот на Скјерн одбрани седум седмерци

04.03.2018

Екипата на Скјерн е вкупен победник во плејоф-дуелот со украинскиот Мотор Запорожје, со што обезбеди настап во осминафиналната фаза на Лигата на шампионите, каде за...

читај повеќе >

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

04.03.2018

По завршувањето на групната фаза во групите “А“ и “Б“ и плејоф-дуелите на најдобрите екипи од групите “Ц“ и “Д“, станаа познати сите осминафиналисти, како и двојките во...

читај повеќе >

Комплетни резултати од последното коло во Лигата на шампионите. Конечни табели

04.03.2018

Комплетирано е и последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. Екипата на Вардар, која во натпреварот влезе со обезбедено прво место во...

читај повеќе >

Радовиш ги однесе бодовите од Автокоманда

04.03.2018

По подолгата пауза, во Автокоманда се врати суперлигашкиот ракомет. Во натпревар од 15. коло, екипата на Металург 2 го пречека тимот на Радовиш. Металург 2, кој во продолжението...

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

04.03.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (05.03.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Сите денешни резултати во Лигата на шампионите. Вардар го освои првото место

03.03.2018

Денеска се одиграни три средби од последното коло од групната фаза во групите “А“ и “Б“. Од денешниот нерешен резултат на средбата меѓу екипите на Р.Н.Левен и на Нант...

читај повеќе >

Уште три средби до крајот на обврските на Металург во СЕХА-лигата

02.03.2018

По завршувањето на настапите во Лигата на шампионите, при крај се и обврските на Металург во СЕХА-лигата. Металург ниту оваа сезона не успеа да обезбеди место во фајналфорот...

читај повеќе >

Утре почнува последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Распоред и сатница

02.03.2018

Со утрешните три средби почнува последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. По ова коло ќе се знаат сите екипи што ќе продолжат во...

читај повеќе >