Вести

Фотогалерија од средбата Фарски Острови – Македонија

13.08.2018

Пред малку заврши средбата од третото коло на ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). Македонија одигра инфаркт натпревар, кој го доби со голот на Ненад Костески, постигнат со...

читај повеќе >

Серафимов, Кизиќ и Костески ја вратија Македонија од понор и ја одведоа во победа

13.08.2018

Македонија денеска, во рамките на третото коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија, се сретна со селекцијата на Фарските Острови. Во претходните две кола нашата селекција извојува...

читај повеќе >

Заврши групната фаза на кадетското ЕП во Хрватска

12.08.2018

На кадетското ЕП во Хрватска одиграно е последното трето коло од групната фаза. . Резултати: Група “А“: Португалија - Израел  29:24 (15:14) Хрватска - Србија  27:20...

читај повеќе >

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија е одиграно второто коло

12.08.2018

Вчера и денеска, на ЕХФ-шампионатот во Австрија е одиграно второто коло. . Резултати: Група “А“: Ирска - Црна Гора  8:49 (3:22) Велика Британија - Чешка  12:33 (4:20) Украина -...

читај повеќе >

Во Автокоманда ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5

12.08.2018

Во вторник и во среда, Автокоманда ќе биде место каде ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5. Во Скопје ќе гостуват две екипи од Хрватска со кои Металург го...

читај повеќе >

ЕХФ-шампионат во Грузија: Неверојатниот Цховребадзе и даде на Белорусија 20 гола

11.08.2018

Неверојатен ден имаше десниот бек на кадетската репрезентација на Грузија, Гиорги Цховребадзе, кој на средбата со Белорусија, од второто коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија,...

читај повеќе >

Резултати од 2-то коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

11.08.2018

Денеска во Тбилиси е одиграно комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот. Во за нас главниот натпревар, Македонија убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург. Утре во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Луксембург – Македонија

11.08.2018

Кадетската репрезентација на Македонија го совлада Луксембург и ја оствари својата втора победа на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Македонија во финишот го “скроти“ незгодниот Луксембург

11.08.2018

Македонската кадетска репрезентација ја оствари и втората победа на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Овој пат бевме подобри од Луксембург, кого го совладавме со сигурни...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург макотрпно тренира во Маврово

11.08.2018

Металург продолжува со базичните подготовки во Маврово. Се лее многу...

читај повеќе >