Топ Вести

Прес

Данило Брестовац: Не ми се допадна тоа што го видов денеска

03.02.2019

По средбата меѓу Металург и Загреб, се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги дадоа тренерите на двете екипи и одбраните ракометари. Двајцата тренери...

читај повеќе >

Со новиот тренер, не знаеме што да очекуваме од Загреб

31.01.2019

По завршувањето на зимските подготовки, Металург им се враќа на натпреврите во рамките на СЕХА-лигата, а пред мечот со ППД Загреб денеска одржавме и прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

30.01.2019

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција по повод натпреварот РК Металург - ППД Загреб од 14. коло на СЕХА-лигата. Оваа средба ќе се одигра в сабота, 02.02.2019 година, со...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Во финишот одигравме баш онака како што се договоривме.

19.12.2018

По средбата со Извиѓач, се одржа редовната прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и одбраните ракометари од двата тима. . Оливер Димитриоски: “Во...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Во клучните моменти ракометарите на Нексе беа посконцентрирани

16.12.2018

По средбата во Нашице, се одржа редовна прес-конференција. . Данило Брестовац: “Им честитам на Нексе и на мојот колега Хорват за победата. Во решавачките моменти тие беа...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Денеска одигравме лошо во одбраната

09.12.2018

На редовната прес-конференција по средбата со Мешков Брест, натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и одбраните ракометари. . Данило Брестовац: “Честитки за...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добра борба и позитивен резултат

07.12.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделната средба со Мешков Брест, во рамките на 11. коло на СЕХА-лигата. Овој пат пресот го одржавме во салата “Јане...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека ќе ни треба

06.12.2018

На прес-конференцијата по средбата меѓу Металург и Вардар, натпреварот го коментираа тренерите н двете екипи и одбраните ракометари. Тренерот на Вардар, Роберто Парондо,...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Знаеме дека сме се подобри

03.12.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред средбата со Вардар, во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата. Своите коментари ги дадоа Данило Брестовац и Мартин...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

02.12.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција по повод натпреварот РК Металург - Вардар од 10.коло на СЕХА-лигата, што ќе се одигра в среда, 05.12.2018 година, со почеток во...

читај повеќе >