Топ Вести

Прес

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.02.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.2.2014 година, петок, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот  од десеттото коло од Лигата на...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ: НЕКОЈ САКА ДА ГО ТРГНЕ МЕТАЛУРГ ОД ФАЈНАЛФОРОТ

19.02.2014

Mногу оган имаше на прес-конференцијата по натпреварот во Брест. Незадоволството од судењето беше повод за реакцијата на помошникот тренер на Металург, Александар...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ГО ПОЧИТУВАМ ПРОТИВНИКОТ, НО УТРЕ ЌЕ ИГРАМЕ НА ПОБЕДА. БАБИЌ: МЕТАЛУРГ ГО ИМА НАЈДОБРИОТ ТРЕНЕР НА СВЕТОТ

17.02.2014

В пресрет на утрешниот натпревар денеска во Брест е одржана прес-конференција, со учество на тренерите на двете екипи. Лино Червар: “Одигравме одличен натпревар во Минск....

читај повеќе >

БОРИС ДЕНИЌ: МНОГУ САКАВМЕ ДА ПОБЕДИМЕ. ЛИНО ЧЕРВАР: РЕЗУЛТАТОТ Е ПРАВЕДЕН

16.02.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Најпрво честитки до Динамо за добриот натпревар. На почетокот од средбата игравме многу лошо, без...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

03.02.2014

На редовната прес-конференција пред натпреварот против екипата на Борац од Бања Лука, своите видувања ги дадоа тренерот на Металург, Лино Червар, и ракометарот Игор...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР И МИРКУЛОВСКИ: МОЈСОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ВАКОВ ОДНОС

18.12.2013

На прес-конференцијата по натпреварот Лино Червар и Филип Миркуловски го изразија своето незадоволство од односот на дел од публиката кон Наумче Мојсовски. Лино Червар:...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ПЕТРОВСКИ: ДЕНЕСКА СРЕЌАТА НЕ БЕШЕ НА НАША СТРАНА

15.12.2013

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција: Александар Петровски: Се обидувавме да им кажеме на играчите дека ќе биде тешко. Бевме малку нестрпливи во нападот, за...

читај повеќе >

ВИДЕО. МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР: ПРОТИВ ЗАГРЕБ, КОЈ РЕТКО ГУБИ ДВЕ СРЕДБИ ЗА СЕДУМ ДЕНА, ЌЕ ИГРАМЕ СО НАЈСИЛНИОТ СОСТАВ

13.12.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод утрешниот натпревар против екипата на Загреб. На присутните новинари им се обратија шефот на нашиот стручен штаб, Лино...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

12.12.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 13.12.2013 година (петок) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот во рамките на СЕХА Газпром лигата, меѓу...

читај повеќе >