Прес

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

03.02.2014

На редовната прес-конференција пред натпреварот против екипата на Борац од Бања Лука, своите видувања ги дадоа тренерот на Металург, Лино Червар, и ракометарот Игор...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР И МИРКУЛОВСКИ: МОЈСОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ВАКОВ ОДНОС

18.12.2013

На прес-конференцијата по натпреварот Лино Червар и Филип Миркуловски го изразија своето незадоволство од односот на дел од публиката кон Наумче Мојсовски. Лино Червар:...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ПЕТРОВСКИ: ДЕНЕСКА СРЕЌАТА НЕ БЕШЕ НА НАША СТРАНА

15.12.2013

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција: Александар Петровски: Се обидувавме да им кажеме на играчите дека ќе биде тешко. Бевме малку нестрпливи во нападот, за...

читај повеќе >

ВИДЕО. МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР: ПРОТИВ ЗАГРЕБ, КОЈ РЕТКО ГУБИ ДВЕ СРЕДБИ ЗА СЕДУМ ДЕНА, ЌЕ ИГРАМЕ СО НАЈСИЛНИОТ СОСТАВ

13.12.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод утрешниот натпревар против екипата на Загреб. На присутните новинари им се обратија шефот на нашиот стручен штаб, Лино...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

12.12.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 13.12.2013 година (петок) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот во рамките на СЕХА Газпром лигата, меѓу...

читај повеќе >

БОРИС ДВОРШЕК: ОДЛУЧИ ИСКУСТВОТО НА МЕТАЛУРГ

07.12.2013

На редовната пресконференција по натпреварот свои видувања дадоа тренерите на двете екипи: Борис Дворшек: Два фактори влијаеја на нашиот пораз: искуството на ракометарите...

читај повеќе >

ВИДЕО: ЧЕРВАР – ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ МОРА ДА СЕ ИГРА ДОБРО ПРОТИВ СЕКОГО

02.12.2013

Изјавите на учесниците на прес-конференцијата по натпреварот Металург - Вакер Тун: Лино Червар: "Честитки за гостите за освоениот бод, ние загубивме еден поен, но на крајот и...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ Е ЕДИНСТВЕН КЛУБ, КОЈ ТРИ ГОДИНИ ПО РЕД ПРЕКУ КВАЛИФИКАЦИИ СЕ ПЛАСИРА ВО ФАЗАТА ТОП-16 ОД ЛШ

28.11.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од седмото коло во Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Вакер Тун. На располагање на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

27.11.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 28.11.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од седмото коло во Лигата на...

читај повеќе >