Топ Вести

Прес

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

25.08.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на 26.8.2013 година, в понеделник, ќе одржи прес-конференција по повод првиот бараж-натпревар за пласман во елитната...

читај повеќе >

MОЈСОВСКИ И МИРКУЛОВСКИ ВЕРНОСТА КОН МЕТАЛУРГ ЈА ПОТВРДИЈА СО НОВИ ЧЕТИРИГОДИШНИ ДОГОВОРИ

22.05.2013

На денешната прес-конференција одржана во Конгресната сала на арената “Борис Трајковски“, во свечана атмосфера, се потпишани нови четиригодишни договори со ведетите на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.05.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург  ве информира дека на ден 22.05.2013 година (среда) ќе одржи прес-конференција по повод потпишување на договори со играчи за следната...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: “КАКО КЛУБ, ГОРДИ СМЕ ШТО ИМАМЕ ДВЕ ЕКИПИ НА ФАЈНАЛФОР-ТУРНИРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА“.

17.05.2013

Се одржа заедничка прес-конференција на учесниците на фајналфор-турнирот во Купот на Македонија. Лино Червар: “Како клуб горди сме што имаме два тима на овој...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

18.04.2013

По повод претстојниот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите, Металург одржа прес-конференција. Своите видувања ги кажаа Лино Червар, шеф на стручниот штаб на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

16.04.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 18.04.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод првиот четвртфинален натпревар од Лига на...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК

24.03.2013

По средбата Металург - Динамо Минск се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: - Секакао, дека многу сум среќен и задоволен по она што го остваривме во Лигата на...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.03.2013

Meталург денеска одржа прес-конференција по повод возвратниот осминафинален натпревар против екипата на Динамо Минск. Пред рекорден број новинари своите гледишта ги...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.03.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.03.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот со екипата на Динано Минск...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.02.2013

Во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ денеска се одржа прес-конференција на Металург, по повод претстојниот натпревар од последното коло на групната фаза на Лигата...

читај повеќе >