Топ Вести

Прес

Металург свикува прес-конференција

31.10.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот меѓу екипите на РК Металург и на Чеховски Медведи, во рамките на шестото коло на Лигата на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Јагањац беше нашиот лидер во победата над Татран Прешов

21.10.2018

По средбата со Татран се одржа редовната прес-конференција. . Данило Брестовац: “Честитки до Татран за фер и коректната игра. Знаевме дека Татран има проблеми со ротација....

читај повеќе >

Данило Брестовац: Се надевам дека на средбата со Татран Прешов ќе бидеме многу подобри

18.10.2018

Во пресрет на средбата со Татран Прешов, од седмото коло на СЕХА-лигата, Металург денеска одржа редовна прес-конференција на која своите коментари ги дадоа тренерот на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Уморни сме, едвај ја чекам паузата

18.10.2018

По натпреварот Металург - Железничар, се одржа редовната прес-конференција. Данило Брестовац и Веселин Вујовиќ, како и Мартин Серафимов и Андрија Маџар, ги дадоа своите...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Железничар е убава можност за прва победа во СЕХА-лигата

15.10.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред средбата со екипата на Железничар Ниш, која се игра в среда, во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата. Своите видувања ги...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Загреб денеска беше подобар во сите аспекти од играта

03.10.2018

На прес-конференцијата, по средбата ППД Загреб - Металург, тренерите и одбраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Данило Брестовац: “Сметам дека Загреб денеска беше...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На натпреварот против Татран видов и многу позитивни елементи

30.09.2018

По натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги кажаа тренерите на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Татран Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

28.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред неделната средба со екипата на Татран Прешов, во рамките на третото коло на Лигата на шампионите. Своите видувања за...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

23.09.2018

По средбата Металург  - Бешикташ, се одржа редовна прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги кажаа своите импресии од одиграниот натпревар. . Данило...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Комплетни сме и очекувам победа против Бешикташ

21.09.2018

Денеска Металург одржа редовна прес-конференција пред средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против Бешикташ. Своите видувања за претстојниот натпревар ги...

читај повеќе >