Топ Вести

Прес

Металург закажа прес-конференција

15.03.2018

Почитувани, РК Металург утре (16 март) закажува прес-конференција во 11.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме многу грешки, победата на Татран е заслужена

14.03.2018

На редовната прес-конференција по средбата, своите коментари ги дадоа двајцата тренери и одбраните играчи на двата тима. . Александар Јовиќ: “Без сомнение, квалитетен...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Оваа победа е значајна за нас и за нашата самодоверба

07.03.2018

По натпреварот меѓу Металург и екипата на Мешков Брест се одржа редовна прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и избраните ракометари на двете екипи....

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме да го решиме проблемот со нашата одбрана

05.03.2018

Пред средбата од 16. коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест, кој се игра в среда со почеток во 17.30 часот, Металург денеска одржа редовна прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

04.03.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (05.03.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ова беше нашиот најлош натпревар во СЕХА-лигата во оваа сезона

27.02.2018

Со различни чувства се појавија двајцата тренери на прес-конференцијата, по средбата во Велење. Очекувано, нашиот тренер Александар Јовиќ беше разочаран од изданието на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Загреб ја заслужи победата

13.02.2018

По средбата Загреб - Металург, се одржа редовната прес-конференција. Своите коментари ги дадоа тренерите  и играчите на двата тима. . Александар Јовиќ: “Верувам дека...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ова е победа на нашите млади ракометари

04.02.2018

По средбата со Војводина, која Металург ја доби со резултат 30:26 (21:9), се одржа редовна прес-конференција на која имавме можност да ги слушниме коментарите на двајцата тренери,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Убеден сум дека и овој Металург има квалитет

02.02.2018

По подолга пауза, Металург повторно се враќа во натпреварувачки ритам, а наш прв противник е екипата на Војводина, во натпревар од СЕХА-лигата. По повод неделната средба,...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

01.02.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (02.01.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >