Топ Вести

Прес

Лино Червар: Против Мешков Брест ќе се бориме до крајот

17.09.2016

В среда Металург ја игра средбата од 3. коло во СЕХА-лигата, против уште голем фаворит во регионалното натпреварување, екипата на Мешков Брест, која веројатно моментално е во...

читај повеќе >

Лино Червар: Металург ќе биде се подобар

17.09.2016

На прес-конференцијата по мечот со Веспрем своите импресии ги искажаа актерите на овој интересен натпревар. Лино Червар: “Пред се честитки за тимот на Веспрем, кој покажа...

читај повеќе >

Червар: Веспрем е апсолутен фаворит, но ние не излегуваме со бело знаме в рацете

10.09.2016

Веспрем доаѓа во Скопје како апсолутен фаворит на натпреварот од СЕХА лигата, против Металург. Да се искористи напорниот распоред на противникот и да се сведат грешките на...

читај повеќе >

Червар: Вардар имаше повеќе среќа

07.09.2016

На прес-конференцијата по натпреварот, двајцата тренери беа задоволни, Лино Червар од нашата игра, а Раул Гонзалез од резултатот. “Ова беше доста нервозен натпревар со многу...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција по повод средбата со Веспрем

07.09.2016

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (09.09.2016) во 13.00 часот, во конгресната сала на ВИП Арена Борис Трајковски, пред натпреварот против екипата на...

читај повеќе >

Червар: Сакаме да покажеме дека сме рамноправни со останатите клубови

07.09.2016

Металург денеска ја одржа својата прва прес-конференција во новата сезона, по повод утрешната средба од првото коло на СЕХА-лигата, против градскиот ривал Вардар. На...

читај повеќе >

Лино Червар: Оваа сезона никој не не надиграл во Лигата на шампионите

26.11.2015

Металург денеска одржа прес-конференција пред средбата со Скјерн, последна пред публиката во СА Борис Трајковски. Пред бројните претставници на медиумите, свои изјави...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

24.11.2015

Почитувани, Ракометниот клуб Металург закажува прес-конференција в четвртк (26.11.2015), со почеток во 12 часот, во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски. Прес-конференцијата...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАШИТЕ НАЈИСКУСНИ РАКОМЕТАРИ ДЕЛУВАА БЕСПОМОШНО ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

13.11.2015

По напреварот се одржа редовна прес-конференција, во која нашиот тренер Лино Червар го призна поразот и им замери на нашите ракометари за играта во второто...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

10.11.2015

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата со Мотор Запорожје, од седмото коло на Лигата на шампионите. На прес-конференцијата своите видувања ги дадоа Лино...

читај повеќе >