Топ Вести

Светот на Ракометот

Комплетни резултати од 2. коло на ЕХФ Купот. Табели

18.02.2019

Викендов е одиграно второто коло од групната фаза на ЕХФ Купот. Нашиот претставник Еурофарм Работник е високо поразен на домашен терен. Резултати: Група “А“: Балатонфуреди...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 12. коло на Лигата на шампионите

18.02.2019

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Еве го...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

18.02.2019

ЕХФ го објави идеалниот тим на 12. коло на Лигата на шампионите. ‘ Идеален тим на колото: Лево крило   Хампус Ван Фленсбург Лев бек Александар Шкурински Мешков...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 12. коло на Лигата на шампионите. Табели

18.02.2019

Денеска се одиграни последните четири средби од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“ и постигнати се очекуваните резултати. Барселона...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

17.02.2019

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни три средби, сите од групата “А“. Македонскиот шампион Вардар загуби една од најважните битки за освојување на второто место во...

читај повеќе >

Денеска почнува 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.02.2019

Со денешната средба меѓу екипите на Фленсбург и на Цеље ПЛ, почнува 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. . Распоред и сатница: 13.02.2019 г., 19.00...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 11. коло на Лигата на шампионите

11.02.2019

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Еве го...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 11. коло на Лигата на шампионите

11.02.2019

ЕХФ го објави идеалниот тим на 11. коло на Лигата на шампионите. ' Идеален тим на колото: Лево крило   Тимур Дибиров Вардар Лев бек Михал Јурецки Киелце Среден...

читај повеќе >

Одиграно е првото коло во ЕХФ Купот. Комплетни резултати

11.02.2019

Викендов се одиграни натпреварите од првото коло на групната фаза на ЕХФ Купот. Нашиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, одигра одличен натпревар на гостувањето кај...

читај повеќе >

Раул Гонзалез повеќе не е селектор на македонската репрезентација

04.02.2019

Раул Гонзалез повеќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација. “Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа...

читај повеќе >