Топ Вести

Светот на Ракометот

Македонија во првиот шешир во ждрепката за ЕП 2020

21.03.2018

Ждрепката за квалификациските групи за ЕП 2020 година ќе се одржи на 12 април во Трондхајм, Норвешка, а Македонија за прв пат ќе стартува од најсилниот прв шешир, во кој се...

читај повеќе >

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

20.03.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот со имињата на 19 ракометари на кои смета за подготовките за време на ЕХФ...

читај повеќе >

Брестовац ги објави списоците на кадетите и на младинците за турнирот во Унгарија

15.03.2018

Двете македонски машки репрезентации во младите категории (младинска до 20 години и кадетска до 18 години) на крајот на март и почетокот на април ќе настапат на меѓународен...

читај повеќе >

ЕХФ објави своја листа на топ-10 фаворити за шампионската титула во Лигата на шампионите

15.03.2018

По завршувањето на групната фаза во Лигата на шампионите, до крајот на сезоната за шампионската титула ќе се борат 14 екипи, најпрво преку осминафиналната фаза, потоа преку...

читај повеќе >

Македонските кадети и јуниори ќе настапат на реномираниот “Балатон Куп“

08.03.2018

Македонските кадетска и јуниорска репрезентации (генерациите 1998 и 2000) на крајот на овој месец, предводени од селекторот Данило Брестовац, ќе настапат на турнир во Унгарија -...

читај повеќе >

Топ 10 листа на стрелци во Лигата на шампионите, по завршувањето на групната фаза

05.03.2018

Со комплетирањето на последното коло во групите “А“ и “Б“, заврши групната фаза во Лигата на шампионите. Најдобар стрелец во групната фаза е Уве Генсхајмер од ПСЖ, кој во...

читај повеќе >

Идеален тим на 14. коло на Лигата на шампионите

05.03.2018

По комплетирањето на 14. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“, маркетинг-тимот на лигата го објави и идеалниот тим на лигата. . Видеото можете...

читај повеќе >

(Видео) Неверојатно остварување – голманот на Скјерн одбрани седум седмерци

04.03.2018

Екипата на Скјерн е вкупен победник во плејоф-дуелот со украинскиот Мотор Запорожје, со што обезбеди настап во осминафиналната фаза на Лигата на шампионите, каде за...

читај повеќе >

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

04.03.2018

По завршувањето на групната фаза во групите “А“ и “Б“ и плејоф-дуелите на најдобрите екипи од групите “Ц“ и “Д“, станаа познати сите осминафиналисти, како и двојките во...

читај повеќе >

Комплетни резултати од последното коло во Лигата на шампионите. Конечни табели

04.03.2018

Комплетирано е и последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. Екипата на Вардар, која во натпреварот влезе со обезбедено прво место во...

читај повеќе >