Светот на Ракометот

Шведска е новиот Европски кадетски шампион

20.08.2018

Во Хрватска денеска заврши кадетското ЕП, дивизија “А“, а заврши со заслужен триумф на селекцијата на Шведска, која во финалето го надигра Исланд и му врати за својот...

читај повеќе >

Кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија заврши со триумф на Австрија

19.08.2018

Денеска заврши и кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија, а заврши со триумф на домашната селекција, која е единствена со максимален број на победи и која ќе настапи на следното...

читај повеќе >

Серафимов и Костески во Ол Стар тимот на ЕХФ-шампионатот во Грузија

19.08.2018

Кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија не заврши според нашите желби и очекувања, но одличните игри на нашите репрезентативци дојдоа до израз при составувањето на Ол Стар тимот...

читај повеќе >

Заврши кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Злато за Италија

19.08.2018

Во Грузија денеска заврши кадетскиот ЕХФ-шампионат, дивизија “Б“. Златниот медат го освои селекцијата на Италија, која е единствена селекција без пораз и со максимален број...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Швајцарија – Македонија

19.08.2018

Македонската кадетска репрезентација денеска го загуби натпреварот за третото место. Депримирани, дефокусирани и разочарани од вчерашниот полуфинален пораз, кој ги разби...

читај повеќе >

Македонија на крајот четврта на ЕХФ-шампионатот во Грузија

19.08.2018

По вчерашниот полуфинален пораз од Белорусија, Македонија денеска е поразена и во борбата за третото место од селекцијата на Швајцарија. Двата последователни порази не...

читај повеќе >

Заврши турнирот во Добој, утре е последен ден и за турнирот во Струга

19.08.2018

Во Добој заврши 50-тото издание на меѓународниот турнир. Јубилеен победник е екипата на Татран Прешов, која во финалето го совлада тимот на Војводина, со резултат...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Белорусија

18.08.2018

Македонија ја загуби полуфиналната средба против селекцијата на Белорусија и не обезбеди настап во финалето на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Навистина штета, бидејќи со...

читај повеќе >

Белорусија ги сопре македонските кадети

18.08.2018

Убавата приказна, што нашите кадети ја испишуваа во досегашниот тек на ЕХФ-шампионатот во Грузија, заврши во полуфиналето, со пораз против селекцијата на Белорусија. Утре,...

читај повеќе >

Во финалето на кадетското ЕП во Хрватска ќе играат Шведска и Исланд

18.08.2018

Денеска на кадетското ЕП во Хрватска, дивизија “А“, се играа натпреварите за пласман. Меѓу другото, се одиграа и двете полуфинални средби во кои Исланд ја изненади Хрватска,...

читај повеќе >