Светот на Ракометот

РАКОМЕТАРИТЕ НА ПСЖ ТРЕНИРААТ ВО ДОХА (КАТАР). ФОТОГАЛЕРИЈА

03.08.2013

Ракометарите на Пари Сен Жермен влегоа во втората фаза од подготовките за новата сезона и за своето премиерно учество во Лигата на шампионите. Одбрано е егзотично место -...

читај повеќе >

ТУРНИРОТ НА КИЕЛЦЕ ЗАВРШИ СО ТРИУМФ НА ДОМАШНАТА ЕКИПА

03.08.2013

Во Киелце заврши традиционалниот турнир “Киелце 2013“ (“Galeria Echo Kielce Cup 2013“) на кој учествуваа екипите на Брест Мешков, Гепинген, Татран Прешов и на Киелце. Турнирот заврши со...

читај повеќе >

ПОЧНА ТУРНИРОТ “КИЕЛЦЕ КУП 2013“

02.08.2013

Во Киелце почна традиционалниот турнир “Киелце 2013“ (“Galeria Echo Kielce Cup 2013“) на кој учествуваат екипите на Брест Мешков, Гепинген, Татран Прешов и на Киелце. Во првото коло...

читај повеќе >

ПРОПАДНАА ПРЕГОВОРИТЕ МЕЃУ БРЕСТ МЕШКОВ И ИВАНО БАЛИЌ

01.08.2013

Потпретседателот на екипата Брест Мешков, Анатолиј Петрукович, изјави дека пропаднаа преговорите со Ивано Балиќ и дека таа тема е симната од дневен ред. Според неговите...

читај повеќе >

КАКО СЕ ПОДГОТВУВААТ РАКОМЕТАРИТЕ НА ЗАГРЕБ. ФОТОГАЛЕРИЈА.

01.08.2013

Откако играа фудбал и ватерполо, ракометарите на Загреб почнаа и со тешките кондициони тренинзи. При тоа се користат невообичаени справи и методи. Но, погледнете ја...

читај повеќе >

ПИК СЕГЕД СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НОВАТА СЕЗОНА. ВИДЕО.

30.07.2013

Нашиот противник од бараж-натпреварите за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, екипата на Пик Сегед, од минатата среда е на висински подготовки во Копаоник...

читај повеќе >

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ. ФОТОГАЛЕРИЈА.

30.07.2013

Еден од најдобрите ракометни колективи на планетата и наш потенцијален противник во групната фаза на Лигата на шампионите, тимот на Пари Сен Жермен, вчера наутро ги почна...

читај повеќе >

КАСИМ КАМЕНИЦА НОВ ТРЕНЕР НА ЕКИПАТА НА ЛОВЌЕН

29.07.2013

Според црногорските медиуми, нов тренер на екипата на Ловќен е Касим Каменица. По пет сезони минати на клупата на екипата на Нексе, Касим Каменица ја презема екипа на...

читај повеќе >

ИХФ ГО ИЗБРА ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА ПРВЕНСТВОТО

28.07.2013

ИХФ го избра идеалниот тим на Светското јуниорско првенство. МВП на шампионатот е левиот бек на репрезентацијата на Шведска Филип Стелмалм. Најдобар стрелец е Абдулах...

читај повеќе >

ШВЕДСКА Е НОВ СВЕТСКИ ЈУНИОРСКИ ШАМПИОН

28.07.2013

Селекцијата на Шведска е новиот Светски јуниорски шампион. До титулата Швеѓаните дојдоа со максимални девет победи. Селекцијата на Хрватска забележа пораз во борбата за...

читај повеќе >