Топ Вести

Светот на Ракометот

ТИХОМИР ДОДЕР Е ПРВОТО ЗАСИЛУВАЊЕ ВО МЕТАЛУРГ

30.05.2012

Од како завршија главните ракометни настани во нашата земја можеме и официјално да потврдиме дека Тихомир Додер е новата принова во редовите на Металург. Додер за Металург...

читај повеќе >

СТАНИЌ ОСТАНУВА ВО МЕТАЛУРГ

29.05.2012

Долгоочекуваната вест конечно стигна. Станиќ останува во Металург. Голманот на Металург потпиша нов тригодишен договор со нашиот клуб. Во правец на Гепинген оди Жарко...

читај повеќе >

НОВ РАКОМЕТАР ВО РЕДОВИТЕ НА МЕТАЛУРГ

17.05.2012

РК Металург потпиша 4-годишен договор со нов ракометар. Се работи за Горан Крстевски, еден од најперспективните млади ракометари во Македонија. Крстевски е роден 1996 година,...

читај повеќе >

ПИКЕРИ, КРИЛА, БЕКОВИ – НАЈДОБРОТО ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

31.03.2012

Во досегашниот тек на натпреварувањето во Лига на шампиони многу ракометари од разни екипи оставија свој белег. Нивниот допринос во успехот на своите тимови е огромен. Еве...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >