Светот на Ракометот

Продолжуваат меѓународните турнири во Струга и во Добој. Денешни резултати

18.08.2018

Во Струга мина третиот ден од 46-тото издание на меѓународниот турнир. Денеска се одиграни три средби и постигнати се следните резултати: 17.30 ч.:  Струга - Алингсас  16:25 (10:11) 19.15...

читај повеќе >

Резултати од денешните натпревари на турнирите во Струга и во Добој

17.08.2018

Во Струга продолжи 46-тото издание на меѓународниот турнир. Денеска е втор ден од турнирот и одиграни се три натпревари на кои се постигнати следните резултати: . Бешикташ -...

читај повеќе >

Групната фаза заврши и на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија. Конечни табели

16.08.2018

Денеска и на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија заврши групната фаза. Натпреварите ќе продолжат в сабота, а во борба за медали останаа селекциите на Чешка и на Турција од...

читај повеќе >

В сабота во Грузија кадетите ги почнуваат вистинските пресметки за медали

16.08.2018

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија утре е слободен ден, а веќе заутре старуваат вистинските возбудувања и борбите за распределбата на медалите. Во борба за медалите...

читај повеќе >

На ЕХФ-шампионатот во Грузија се одигра последното коло од групната фаза. Резултати и конечни табели

16.08.2018

Во Грузија денеска се одигра комплетното петто коло, со што заврши групната фаза. Македонија оваа фаза ја заврши на челната позиција, со пет чисти победи, па заутре во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Естонија

16.08.2018

Македонската кадетска репрезентација супериорно мина низ групата “А“ на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Пет противници, пет натпревари, пет победи за нашите...

читај повеќе >

Ниту Естонија не беше достоен ривал за силните македонски кадети

16.08.2018

Македонската кадетска репрезентација го продолжи победничкиот марш на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Денеска, со фуриозна игра, особено во првото полувреме, нашите млади...

читај повеќе >

Почнаа традиционалните турнири во Добој и во Струга

16.08.2018

Почнаа традиционалните турнири во Добој (50-издание) и во Струга (46-издание), најстарите ракометни турнири во регионот. На турнирот во Добој, кој слави полувековен јубилеј, се...

читај повеќе >

На кадетското ЕП во Хрватска станаа познати полуфиналистите

15.08.2018

На кадетското ЕП во Хрватска, дивизија “А“, се одигра последното коло во новоформираните групи за пласман од 1 до 8 места, и од 9 до 16 места. По ова коло станаа познати и...

читај повеќе >

Комплетирано е 4. коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија. Табели

15.08.2018

Вчера и денеска, во Австрија е одиграно 4. коло од кадетскиот ЕХФ-шампионат, дивизија “Б“. . Резултати: Група “А“: Ирска - Украина  17:63 (7:32) Турција - Велика Британија  40:15...

читај повеќе >