Топ Вести

Светот на Ракометот

Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

19.02.2018

По комплетирањето на 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, маркетинг-тимот на лигата го одреди идеалниот тим на колото. . Видеото можете да го видете на следниот...

читај повеќе >

Заврши 12. коло на Лигата на шампионите. Резултати и табели

18.02.2018

Со денешните три средби заврши 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. Вардар го совлада тимот на Пик Сегед и дојде на чекор од освојувањето на...

читај повеќе >

Загреб одигра за Вардар. Сите денешни резултати во Лигата на шампионите

17.02.2018

Денеска се одиграни пет средби од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“. Загреб направи вистинска сензација, совладувајќи го...

читај повеќе >

Еурофарм Работник го заврши настапот во Челинџ-купот

17.02.2018

Македонскиот претставник во Челинџ-купот, тимот на Еурофарм Работник, е елиминиран во осминафиналето на Челинџ-купот. Норвешкиот Филинген Берген и вторпат беше подобар од...

читај повеќе >

Утре почнува 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

16.02.2018

Од утре почнуваат натпреварите од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“. . Распоред и сатница: 17.02.2018 г., 16.00 ч.:  Киелце – Цеље ПЛ  (Б) 17.02.2018...

читај повеќе >

Генсхајмер цврсто на врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

12.02.2018

По комплетирањето на 11. коло во Лигата на шампионите, Уве Генсхајмер (ПСЖ) е закотвен на врвот на листата на стрелците. Далеку зад него е Мате Лекај (Веспрем), а уште подалеку е...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

11.02.2018

Комплетирано е 11. коло на Лигата на шампионите. . Резултати: Група “А“: 10.02.2018 г.:  Висла Плоцк – ППД Загреб  (А)  27:24 (13:10) 10.02.2018 г.:  Кристијанштад – Нант  (А)  26:31...

читај повеќе >

Еурофарм Работник поразен од Филинген во Битола

10.02.2018

Македонскиот претставник во осминафиналето на Челинџ-купот, екипата на Еурофарм Работник, не успеа да го искористи домашниот терен и да обезбеди предност пред реваншот во...

читај повеќе >

Комплетни резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

10.02.2018

Завршија сите три денешни средби во Лигата на шампионите, сите три во групата “А“. Пред малку заврши дерби натпреварот меѓу екипите на Барселона и на Вардар, во кој...

читај повеќе >

Денеска три средби во Лигата на шампионите

10.02.2018

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат три средби, сите од групата “А“. Во 18 часот во Барселона, македонскиот шампион Вардар и гостува на Барселона. . 10.02.2018 г., 16.00...

читај повеќе >