Светот на Ракометот

Брестовац: Во полуфиналето ја очекувам нашата најдобра игра досега

15.08.2018

Македонската машка ракометна репрезентација (до 18 години) вчера ја забележа и четвртата победа во низа на ЕХФ-шампионатот од дивизијата Б, што се игра во грузискиот град...

читај повеќе >

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“

15.08.2018

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“. По завршувањето на групната фаза, формирани се две нови групи во кои репрезентациите ќе ги продолжат...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

14.08.2018

Денеска е одиграно комплетното 4. коло од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Тбилиси (Грузија). Македонија, во рамките на ова коло, ја совлада Швајцарија и го обезбеди првото место во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Швајцарија

14.08.2018

Македонија одигра уште еден одличен натпревар и ја извојува својата четврта едноподруго победа. Овој пат жртва на нашите кадети беше селекцијата на Швајцарија, која мораше...

читај повеќе >

И Швајцарија ја почувствува силата на Македонија

14.08.2018

Македонската кадетска репрезентација продолжува со одличните игри на ЕХФ-ѓампионатот во Грузија. Во четвртото коло нашите момчиња ја совладаа силната селекција на...

читај повеќе >

Одиграно е 3. коло и на ЕХФ-шампионатот во Австрија. Табели

13.08.2018

И во Австрија денеска е одиграно комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот. . Резултати: Група “А“: Чешка - Ирска 55:6 (32:2) Украина - Велика Британија  41:17 (21:7) Турција -...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Табели

13.08.2018

Денеска се одигра комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). За нас е најважна победата на Македонија во драматичниот натпревар со Фарските Острови. Оваа...

читај повеќе >

(Видео) Последните 170 секунди од средбата со Фарските Острови…

13.08.2018

Вистинска драма се случи во финишот од средбата Фарски Острови - Македонија. Нашата репрезентација се врати од понорот и извојува победа со која веќе денеска, на две кола до...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Фарски Острови – Македонија

13.08.2018

Пред малку заврши средбата од третото коло на ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). Македонија одигра инфаркт натпревар, кој го доби со голот на Ненад Костески, постигнат со...

читај повеќе >

Серафимов, Кизиќ и Костески ја вратија Македонија од понор и ја одведоа во победа

13.08.2018

Македонија денеска, во рамките на третото коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија, се сретна со селекцијата на Фарските Острови. Во претходните две кола нашата селекција извојува...

читај повеќе >