Топ Вести

Светот на Ракометот

Тунис уште еднаш кобен за македонската репрезентација

21.07.2017

Македонската јуниорска репрезентација го забележа првиот пораз на СП во Алжир. Некако по традиција, кобна за нашиот национален тим беше селекцијата на Тунис, која заслужено...

читај повеќе >

Буркина Фасо не ја ни испоти Македонија

20.07.2017

Македонската јуниорска репрезентација ја извојува и втората победа на СП во Алжир. Вечерва нашите ракометари ја декласираа скромната репрезентација на Буркино Фасо, која ја...

читај повеќе >

(Видео) Илија Темелковски: Оваа репрезентација има свој карактер

19.07.2017

Задоволен од резултатот и од победата над селекцијата на Русија е и селекторот на јуниорската репрезентација Илија Темелковски. Еве што тој изјави по овој...

читај повеќе >

(Видео) Изјави на Филип Талески и на Мартин Томовски по натпреварот со Русија

19.07.2017

Филип Талески и Мартин Томовски веројатно се најзаслужни за големиот пресврт во второто полувреме од средбата со Русија. Томовски одбрани неколку тешки топки во низа, а...

читај повеќе >

Извлечени групите за М20 и М18 ЕХФ шампионатите во 2018 година

18.07.2017

Денеска во канцелариите на ЕХФ во Виена,беа извлечени групите за ЕХФ шампионатите во младите категории што ќе се играат во текот на летото 2018 година. На шампионатот за...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Томовски во вториот дел се “претвори“ во вистински октопод

18.07.2017

Македонија извојува фантастична победа против Русија во првото коло на СП во Алжир. Извојувавме значајна победа изразена со дури седум гола разлика. Не ни беше лесно на...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски со слалом низ руската одбрана

18.07.2017

Филип Кузмановски денеска одигра одличен натпревар во дресот на македонската репрезентација и беше нашиот најдобар стрелец во првото полувреме, со четири постигнати...

читај повеќе >

Македонија ја разби Русија во второто полувреме

18.07.2017

Македонските јуниори стартуваа со висока победа на СП во Алжир и ги освоија првите бодови, кои можеби ќе бидат решавачки за нашиот пласман во следната фаза. Совладана е...

читај повеќе >

Македонските претставници ги добија своите противници во ЕХФ Купот и во Челинџ Купот

18.07.2017

Денешната ждрепка во Виена ги даде противниците на нашите клубови во ЕХФ Купот и во Челинџ Купот. Во второто по квалитет европско натпреварување, во ЕХФ Купот, екипата на...

читај повеќе >

Комплетен распоред на 1-то коло на јуниорското СП во Алжир

17.07.2017

Со мечевите од 1-то коло, утре стартува јуниорското СП во Алжир. За нас, секако, најважен е натпреварот на нашата репрезентација, која во 15 часот ќе се соочи со селекцијата на...

читај повеќе >