Светот на Ракометот

Заврши групната фаза на кадетското ЕП во Хрватска

12.08.2018

На кадетското ЕП во Хрватска одиграно е последното трето коло од групната фаза. . Резултати: Група “А“: Португалија - Израел  29:24 (15:14) Хрватска - Србија  27:20...

читај повеќе >

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија е одиграно второто коло

12.08.2018

Вчера и денеска, на ЕХФ-шампионатот во Австрија е одиграно второто коло. . Резултати: Група “А“: Ирска - Црна Гора  8:49 (3:22) Велика Британија - Чешка  12:33 (4:20) Украина -...

читај повеќе >

ЕХФ-шампионат во Грузија: Неверојатниот Цховребадзе и даде на Белорусија 20 гола

11.08.2018

Неверојатен ден имаше десниот бек на кадетската репрезентација на Грузија, Гиорги Цховребадзе, кој на средбата со Белорусија, од второто коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија,...

читај повеќе >

Резултати од 2-то коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

11.08.2018

Денеска во Тбилиси е одиграно комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот. Во за нас главниот натпревар, Македонија убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург. Утре во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Луксембург – Македонија

11.08.2018

Кадетската репрезентација на Македонија го совлада Луксембург и ја оствари својата втора победа на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Македонија во финишот го “скроти“ незгодниот Луксембург

11.08.2018

Македонската кадетска репрезентација ја оствари и втората победа на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Овој пат бевме подобри од Луксембург, кого го совладавме со сигурни...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

11.08.2018

Денеска во Тбилиси се игра комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот, дивизија “Б“. Во рамките на ова второ коло, Македонија ќе се сретне со селекцијата на Луксембург, која...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 2-то коло на кадетското ЕП во Хрватска

10.08.2018

Во Хрватска денеска е одиграно комплетното второ коло од кадетското ЕП, дивизија “А“ и постигнати се следните резултати: . Група “А“: Португалија - Србија  21:25...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија

10.08.2018

Паралелно со ЕХФ-шампионатот во Грузија се игра и турнирот во Австрија, чиј победник исто така ќе обезбеди место на следното кадетско ЕП, дивизија “А“. И во Австрија денеска...

читај повеќе >