Светот на Ракометот

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Македонија – Литванија

10.08.2018

Македонија го одигра првиот натпревар на ЕХФ-шампионатот во Грузија, во кој ја совлада Литванија, со резултат 32:30 (19:13). Еве неколку фотографии од таа...

читај повеќе >

Македонија го отвори првенството со победа против Литванија

10.08.2018

Македонската кадетска репрезентација го почна ЕХФ-шампионатот во Грузија, со победа против добрата селекција на Литванија, која ја совлада со резултат 32:30 (19:13). Македонија...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетското ЕП во Хрватска

09.08.2018

Во Хрватска денеска почна кадетското ЕП, дивизија “А“. Одиграно е комплетното прво коло и постигнати се следните резилтати: Група “А“: 18:30 ч.:  Србија – Израел  25:25...

читај повеќе >

Во Хрватска денеска почнува кадетското ЕП, дивизија “А“

09.08.2018

Ден пред почетокот на кадетските ЕХФ-шампионати во Грузија и во Австрија, во Хрватска почнува кадетското ЕП, дивизија “А“, кое ќе се игра од 9 до 19 август во Вараждин и во...

читај повеќе >

Македонските кадети заминаа за Грузија

09.08.2018

Македонската кадетска репрезентација, предводена од селекторот Данило Брестовац, утринава замина за Грузија каде ќе учествува на ЕХФ-шампионатот за кадети. Македонија е во...

читај повеќе >

Селекторот Брестовац ги одбра 16-те ракометари за кадетското ЕП во Грузија

05.08.2018

Откако го одржа последниот тренинг во Маврово, селекторот на кадетската репрезентација на Македонија Данило Брестовац го скрати списокот на репрезентативците до...

читај повеќе >

Почнуваат подготовките на кадетската репрезентација

30.07.2018

Само што заврши младинскиот ЕХФ-шампионат, а веќе утре со своите подготовки почнува кадетската репрезентација на Македонија, предводена од селекторот Данило Брестовац и од...

читај повеќе >

Словенија сензационален младински европски шампион

29.07.2018

Младинската селекција на Словенија е новиот младински шампион на Европа, откако во финалето ја совлада репрезентацијата на Франција. Во борбата за бронзениот медал,...

читај повеќе >

Чешка го освои ЕХФ-шампионатот во Црна Гора

29.07.2018

Паралелно со скопскиот, и во Црна Гора заврши ЕХФ-шампионатот. Првото место го освои селекцијата на Чешка, која заедно со Македонија ќе настапи на следното младинско ЕП, за...

читај повеќе >