Топ Вести

Репрезентации

Кадетите и младинците од Унгарија се враќаат со девет победи

02.04.2018

Денеска нашите две селекции, кои се дел од Велигденскиот турнир во Унгарија, извојуваа уште една двојна победа против соодветните репрезентации на Бугарија и своето учество...

читај повеќе >

Бугарија недораснат противник за македонските кадети и младинци

01.04.2018

Денеска на Велигденскиот турнир во Балатонфуред (Унгарија) нашите кадети и младинци одиграа по еден натпревар со соодветните селекции на Бугарија, кои со својот квалитет не...

читај повеќе >

Македонските селекции со две нови победи на турнирот во Унгарија

31.03.2018

Продолжува одличниот настап на нашите кадетска и младинска репрезентации на Велигденскиот турнир во Унгарија. По вчерашните две победи на кадетската и една победа на...

читај повеќе >

Македонска лекција за Веспрем

30.03.2018

Македонија денеска извојува двојна победа против екипите на Веспрем, на првиот ден од Велигденскиот меѓународниот турнир во Балатонфуред (Унгарија). Гордоста на Унгарија...

читај повеќе >

Кадетите на Македонија го демолираа Егерсеги

30.03.2018

Во Балатонфуред (Унгарија) почнаа натпреварите од меѓународниот турнир, а први од нашите две селекции на паркетот излегоа кадетите, кои го демолираа својот противник....

читај повеќе >

Кадетската и младинската репрезентации заминаа на турнир во Унгарија

29.03.2018

Од утре, па се до понеделник, во Балатонфуред (Унгарија) ќе престојуваат нашите кадетска и младинска репрезентации, кои ќе настапат на меѓународен турнир во овој...

читај повеќе >

РФМ ја исплати премијата од 30.000 евра

29.03.2018

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес РФМ ја исплати премијата од 30.000 евра на машката сениорска репрезентација, за пласманот во втората фаза на ЕП во...

читај повеќе >

Македонија во првиот шешир во ждрепката за ЕП 2020

21.03.2018

Ждрепката за квалификациските групи за ЕП 2020 година ќе се одржи на 12 април во Трондхајм, Норвешка, а Македонија за прв пат ќе стартува од најсилниот прв шешир, во кој се...

читај повеќе >

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

20.03.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот со имињата на 19 ракометари на кои смета за подготовките за време на ЕХФ...

читај повеќе >

Брестовац ги објави списоците на кадетите и на младинците за турнирот во Унгарија

15.03.2018

Двете македонски машки репрезентации во младите категории (младинска до 20 години и кадетска до 18 години) на крајот на март и почетокот на април ќе настапат на меѓународен...

читај повеќе >