Топ Вести

Репрезентации

И официјално – Алжир е нашиот осминафинален противник

24.07.2017

Во средбата што заврши предмалку, репрезентацијата на Алжир ја совлада Саудиска Арабија и го освои третото место во групата “Д“. Со тоа Македонија и официјално го дозна...

читај повеќе >

(Видео) Магијата на нашиот Мице Шилегов

24.07.2017

Не загрижи пресвртот и водството на Бразил, 21:22. Но тоа траеше кратко, бидејќи нашите ракометари возвратија и во неколкуте преостанати минути целосно го разбија противникот....

читај повеќе >

(Видео) Заслужената радост на нашите јуниори

24.07.2017

Македонија го совлада Бразил и обезбеди пласман во осминафинале на СП во Алжир. И го освои, ни помалку ни повеќе, второто место во нашата група. Радоста по натпреварот е...

читај повеќе >

Браво Македонија! Го освоивме второто место во нашата група

24.07.2017

Македонската јуниорска репрезентација во голем стил го совлада Бразил и го освои второто место во групата “Ц“. По два едноподруго порази, за кои стравувавме дека ќе ја...

читај повеќе >

Разочарувачки пораз на нашите јуниори

24.07.2017

Поразот против селекцијата на Тунис очигледно остави последици врз играта на нашите јуниори во Алжир. Иако во четвртото коло играа со Шпанија, која е актуелен младински...

читај повеќе >

Тунис уште еднаш кобен за македонската репрезентација

21.07.2017

Македонската јуниорска репрезентација го забележа првиот пораз на СП во Алжир. Некако по традиција, кобна за нашиот национален тим беше селекцијата на Тунис, која заслужено...

читај повеќе >

Буркина Фасо не ја ни испоти Македонија

20.07.2017

Македонската јуниорска репрезентација ја извојува и втората победа на СП во Алжир. Вечерва нашите ракометари ја декласираа скромната репрезентација на Буркино Фасо, која ја...

читај повеќе >

(Видео) Илија Темелковски: Оваа репрезентација има свој карактер

19.07.2017

Задоволен од резултатот и од победата над селекцијата на Русија е и селекторот на јуниорската репрезентација Илија Темелковски. Еве што тој изјави по овој...

читај повеќе >

(Видео) Изјави на Филип Талески и на Мартин Томовски по натпреварот со Русија

19.07.2017

Филип Талески и Мартин Томовски веројатно се најзаслужни за големиот пресврт во второто полувреме од средбата со Русија. Томовски одбрани неколку тешки топки во низа, а...

читај повеќе >

Извлечени групите за М20 и М18 ЕХФ шампионатите во 2018 година

18.07.2017

Денеска во канцелариите на ЕХФ во Виена,беа извлечени групите за ЕХФ шампионатите во младите категории што ќе се играат во текот на летото 2018 година. На шампионатот за...

читај повеќе >