Репрезентации

И Швајцарија ја почувствува силата на Македонија

14.08.2018

Македонската кадетска репрезентација продолжува со одличните игри на ЕХФ-ѓампионатот во Грузија. Во четвртото коло нашите момчиња ја совладаа силната селекција на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Табели

13.08.2018

Денеска се одигра комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). За нас е најважна победата на Македонија во драматичниот натпревар со Фарските Острови. Оваа...

читај повеќе >

(Видео) Последните 170 секунди од средбата со Фарските Острови…

13.08.2018

Вистинска драма се случи во финишот од средбата Фарски Острови - Македонија. Нашата репрезентација се врати од понорот и извојува победа со која веќе денеска, на две кола до...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Фарски Острови – Македонија

13.08.2018

Пред малку заврши средбата од третото коло на ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). Македонија одигра инфаркт натпревар, кој го доби со голот на Ненад Костески, постигнат со...

читај повеќе >

Серафимов, Кизиќ и Костески ја вратија Македонија од понор и ја одведоа во победа

13.08.2018

Македонија денеска, во рамките на третото коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија, се сретна со селекцијата на Фарските Острови. Во претходните две кола нашата селекција извојува...

читај повеќе >

Резултати од 2-то коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

11.08.2018

Денеска во Тбилиси е одиграно комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот. Во за нас главниот натпревар, Македонија убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург. Утре во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Луксембург – Македонија

11.08.2018

Кадетската репрезентација на Македонија го совлада Луксембург и ја оствари својата втора победа на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Македонија во финишот го “скроти“ незгодниот Луксембург

11.08.2018

Македонската кадетска репрезентација ја оствари и втората победа на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Овој пат бевме подобри од Луксембург, кого го совладавме со сигурни...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

11.08.2018

Денеска во Тбилиси се игра комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот, дивизија “Б“. Во рамките на ова второ коло, Македонија ќе се сретне со селекцијата на Луксембург, која...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >