Топ Вести

Репрезентации

В сабота Македонија ќе го добие бараж-противникот за пласман на СП 2019 година

24.01.2018

В сабота во Загреб ќе се влече ждрепката за бараж-двојките за пласман на СП 2019, кое од 9 до 27 јануари идната година ќе се игра во Данска и во Германија. Македонија е во...

читај повеќе >

Денеска се игра комплетното последно коло во двете главни групи. За шест селекции првенството ќе заврши

24.01.2018

На ЕП во Хрватска денеска се играат дури шест средби, со кои завршува главната фаза во групите 1 и 2. Овие средби ќе ги дадат преостанатите две селекции, кои, покрај Франција и...

читај повеќе >

Контраверзните Литванци ќе ни ја судат средбата со Данска

24.01.2018

Последната средба од главната фаза, која денеска ја играме со Данска, ќе ја суди литванската судиска двојка Миндаугас Гателис и Ваидас Мазеика. На ЕП во Хрватска станаа...

читај повеќе >

Раул Гонзалез ја направи последната измена на ЕП во Хрватска

24.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалез денеска ја направи својата трета и последна измена во составот на македонската репрезентација. На денешниот натпревар против Данска...

читај повеќе >

Што кажаа нашите репрезентативци, по средбата со Чешка…

24.01.2018

Навистина е тешко да се каже било што, по еден толку мачен пораз, каков што е овој денешниот од Чешка. Такви беа и коментарите на нашите репрезентативци. . Филип Миркуловски:...

читај повеќе >

Раул Гонзалез: Нашата шанса ја пропуштивме вечерва

23.01.2018

Не му беше лесно на селекторот Раул Гонзалез, по мачниот пораз од селекцијата на Чешка. Резигниран, тој успеа само кратко да искоментира: “Одигравме добро, но немавме среќа...

читај повеќе >

Мачен крај за нашите полуфинални соништа

23.01.2018

Неверојатно е тоа што ни се случи вечерва во Вараждин. Една одлична игра и комотно водство од дури пет гола разлика беа прокоцкани во се на се десетина минути. Во последните 12...

читај повеќе >

Руски судии за мечот со Чешка

23.01.2018

Денешната средба на македонската репрезентација со селекцијата на Чешка ќе ја суди судиска двојка од Русија. Се работи за искусните Евгениј Зотин и Николај Володков, кои...

читај повеќе >

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска

22.01.2018

Денеска се одиграни две средби од четвртото коло во главната група 1 и постигнати се очекуваните резултати. Франција е прва репрезентација што обезбеди настап во...

читај повеќе >

Гонзалез: Ќе треба да се подготвиме и за игра без Лазаров

22.01.2018

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва го одработи последниот тренинг во пресрет на вториот дуел од главната фаза на Европското првенство во Хрватска со...

читај повеќе >