Репрезентации

Почнуваат подготовките на кадетската репрезентација

30.07.2018

Само што заврши младинскиот ЕХФ-шампионат, а веќе утре со своите подготовки почнува кадетската репрезентација на Македонија, предводена од селекторот Данило Брестовац и од...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Горд сум на овие момци, ова е како сон со преубав крај

29.07.2018

По освојувањето на ЕХФ-шампионатот, посебно радосен и задоволен беше селекторот Данило Брестовац, кој успехот го оцени како сон со преубав крај. “Не можам да ги најдам...

читај повеќе >

Денешни резултати од ЕХФ-шампионатот во Скопје. Конечен пласман на репрезентациите

29.07.2018

Денеска во Скопје заврши ЕХФ-шампионатот, дивизија “Б“, а заврши со комплетен триумф на нашата младинска репрезентација. Покрај натпреварите за медали, одиграни се и...

читај повеќе >

Избран е идеалниот тим на ЕХФ-шампионатот во Скопје

29.07.2018

По завршувањето на финалната средба на ЕХФ-шампионатот во Скопје, избран е и идеалниот тим на првенството. Иако Македонија убедливо го освои шампионатот и на сите средби...

читај повеќе >

Македонија го освои ЕХФ-шампионатот

29.07.2018

Младинската репрезентација на Македонија ја совлада Белорусија во големото финале на ЕХФ-шампионатот и обезбеди пласман во дивизија “А“, каде ќе настапи на следното...

читај повеќе >

Данило Брестовац: И среќата треба да се заслужи…

28.07.2018

Македонија одигра драматично полуфинале со селекцијата на Фарските Острови, која ја совлада дури по изведувањето на седмерци. Селекторот Данило Брестовац е задоволен од...

читај повеќе >

Денешни резултати на ЕХФ-шампионатот во Скопје

28.07.2018

Денеска на ЕХФ-шампионатот во Скопје се играа полуфиналните средби и натпреварите за пласман. Тоа што е најважно, Македонија ги совлада Фарските Острови и утре ќе игра во...

читај повеќе >

По голема драма, Македонија се пласира во финале

28.07.2018

Македонија и Фарските Острови одиграа исклучително израмнет и драматичен полуфинален натпревар, кој нашите младинци го решија по изведувањето на седмерците. Со тоа на...

читај повеќе >

Македонија вечерва се бори за пласман во финале

28.07.2018

Младинците на Македонија имаат успешен настап на ЕХФ-шампионатот во Скопје и во полуфиналето се пласираа како единствена селекција без доживеан пораз. Но, за да се оствари...

читај повеќе >

Познати се полуфиналистите на ЕХФ-шампионатот во Скопје

26.07.2018

Денеска заврши групната фаза на ЕХФ-шампионатот во Скопје, која Македонија ја заврши на првото место во својата група и со обезбедено учество во полуфиналето на...

читај повеќе >