Топ Вести

Репрезентации

Младинците ги завршија подготовките во Маврово

07.07.2017

Машката младинската ракометна репрезентација на Македонија ги заврши еднонеделните подготовки за настап на СП во Алжир, кое на програмата е во втората половина на...

читај повеќе >

Начевски и Николов се дел од судиите што ќе судат на ЕП во Хрватска

07.07.2017

Најдобрите македонски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, се дел од 14-те судиски двојки што се номинирани за натпреварите од ЕП во Хрватска, кое на програмата е од 12 до 28...

читај повеќе >

Младинците се подготвуваат за СП во Алжир

30.06.2017

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија (до 21 година) од 28 јуни е во Маврово каде ги почна подготовките за настап на СП што во втората половина на јули ќе се...

читај повеќе >

Станаа познати сатниците на натпреварите на Македонија во групната фаза на ЕП во Хрватска

29.06.2017

ЕХФ ги објави сатниците на натпреварите на ЕП во Хрватска, кое ќе се одржи од 12 до 28 јануари наредната година во Сплит, Пореч, Загреб и во Вараждин. Македонија во групата “Ц“,...

читај повеќе >

Младинците в среда ќе ги почнат подготовките за СП во Алжир

26.06.2017

Машката младинска репрезентација на Македонија в среда ги почнува подготовките за настапот на СП за ракометари до 21 година во Алжир. Селекторот Илија Темелковски на...

читај повеќе >

Што изјавија нашите репрезентативци по средбата со Чешка..

19.06.2017

Македонија вчера одигра фантастичен натпревар против селекцијата на Чешка и апсолутно заслужено ги заврши квалификациите на челното место во група 4. Задоволен од...

читај повеќе >

Познати се сите учесници на ЕП во Хрватска

18.06.2017

По денешното, последно, квалификациско коло, стана познато кои 16 селекции ќе настапат на ЕП во Хрватска. Важен податок е што нашата 4. квалификациска група партиципира со...

читај повеќе >

Чешка декласирана во Скопје

18.06.2017

Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска, откако вечерва ја совлада Чешка со убедливи 33:20 (16:10) и го освои првото место во групата 4, што и носи повластено место во ждрепката за...

читај повеќе >

Македонија прокоцка идеална шанса за предвремен пласман на ЕП во Хрватска

15.06.2017

Неверојатно е што пропушти Македонија на средбата со Украина на теренот на противникот. Имавме идеална предност од пет гола, која не успеавме да ја сочуваме па загубивме бод...

читај повеќе >

Во Алжир младинците почнуваат со селекцијата на Русија

13.06.2017

Младинската машка репрезентација на Македонија го дозна распоредот на групната фаза на СП во Алжир, кое почнува кон средината на јули. Како што е познато, противници на...

читај повеќе >