Репрезентации

ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ: АКО ГО МИНЕМЕ ТУНИС, СЕ ДРУГО ЌЕ НИ БИДЕ ПОЛЕСНО

03.01.2015

“Предновогодишните мошне напорни подготовки беа добри и минаа според поставениот план. Сега сите сме многу подобро физички подготвени, што ни недостигаше за подигање на...

читај повеќе >

MAКЕДОНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ГИ ПРОДОЛЖИЈА ПОДГОТОВКИТЕ

02.01.2015

Со денешниот тренинг, кој почна во 18 часот, започна втората фаза од репрезентативните подготовки за СП во Катар. Денеска се одржа еден тренинг, а од утре ракометарите ќе...

читај повеќе >

ЗАВРШИ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОДГОТОВКИТЕ, СЕЛЕКТОРОТ ОБРВАН ЗАДОВОЛЕН ОД СРАБОТЕНОТО

30.12.2014

Со денешниот последен тренинг заврши првата фаза од подготовките за СП во Катар. Репрезентативците напорно тренираа во текот на изминатите десет дена и сега ќе заминат на...

читај повеќе >

МАКЕДОНИЈА ГО НАДИГРА ИЗРАЕЛ ВО ВТОРАТА СРЕДБА

29.12.2014

Македонија и Израел вечерва одиграа уште една средба, овој пат затворена за јавноста. Се одигра еден комплетен натпревар од 60 минути, кој заврши со катастрофа на Израел, 42:32...

читај повеќе >

ИВИЦА ОБРВАН: НАПАДОТ БЕШЕ КОРЕКТЕН, НА ОДБРАНАТА УШТЕ ЌЕ ПОРАБОТИМЕ

29.12.2014

Македонскиот селектор Ивица Обрван беше задоволен по првата контролка, против селекцијата на Израел: „Искрено, немав преголеми очекувања од средбата. Беше тешко да се игра...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СЕПАК Е ПОДОБРА ОД ИЗРАЕЛ

28.12.2014

Македонската репрезентација го доби првиот контролен натпревар во подготовките за претстојното СП во Катар. Совладана е симпатичната селекција на Израел, со резултат 39:37...

читај повеќе >

ВИДЕО: ЕДЕН ОД НАЈНЕОБИЧНИТЕ ГОЛОВИ ВО КАРИЕРАТА НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

28.12.2014

Сакајќи да му додаде на Миркуловски, капитенот Кире Лазаров постигна еден од најнеобичните голови во својата кариера. Видео:...

читај повеќе >

ФОТО: СТИГНАА НОВИТЕ ДРЕСОВИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

26.12.2014

Новите дресови, промовирани минатата недела, вчера ги добија нашите репрезентативци. За потребите на СП во Катар, направена е и заедничката фотографија на нашата идна...

читај повеќе >

МИРКУЛОВСКИ: ЌЕ БЕШЕ ДОБРО ДА МОЖЕШЕ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ТУНИС ВО 1-то КОЛО

24.12.2014

“Целосно гледано, распоредот на натпревари во нашата група е добар, како и тоа што имаме по еден ден одмор по второто, третото и по четвртото коло. Само да можеше да се...

читај повеќе >

В.Д. СЕЛЕКТОРОТ НА ЈУНИОРИТЕ ВЛАТКО НЕДЕЛКОВСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП ВО БРАЗИЛ

23.12.2014

В четврток тргнуваат подготовките на нашите јуниори за квалификациите за СП во Бразил во 2015 година. Денеска, в.д. селекторот Влатко Неделковски го објави поширокиот список...

читај повеќе >