Топ Вести

Репрезентации

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ. КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ. ОСМИНАФИНАЛНИ ДВОЈКИ ОД ГРУПИТЕ А И Б

19.01.2013

Денеска се одиграни шест средби од последното, петто, коло во групите А и Б. Германија изненади со победата над Франција, Македонија ја одбра Германија, Исланд се покаја што го...

читај повеќе >

ЛИЧНА СТАТИСТИКА НА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ ВО ГРУПАТА Б

18.01.2013

Зад нас се петте одиграни кола во групата Б. Ред е да ја видиме личната статистика на нашите ракометари. Најдобар стрелец: Кире Лазаров со 36 погодоци. Втор е Манасков (23), а...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НА ГЕРМАНИЈА ГО ОПРЕДЕЛИ ТЕКОТ НА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ДАНСКА

18.01.2013

Победата на Германија го определи текот на нашата средбата против Данска. Нашите ракометари очигледно се определија за осминафинален двобој со Германија, па вечерната...

читај повеќе >

ГЕРМАНИЈА ЈА ПОБЕДИ ФРАНЦИЈА И ГИ НАРУШИ СИТЕ СМЕТКИ

18.01.2013

Германија ја совлада Франција и ги наруши сите калкулации што деновиве ги прават македонските ракометни фанови и стручниот штаб на нашата селекција. Во драматичен и...

читај повеќе >

НЕПРИЈАТНА ВЕСТ ОД САРАГОЗА: ДАРКО СТАНИЌ ОБНОВИ СТАРА ПОВРЕДА

18.01.2013

Од Сарагоса дојде лоша вест, се повреди Дарко Станиќ. Се работи за негова стара повреда на ’рбетот, која досега не му создаваше проблеми, но која по натпреварот со Полска...

читај повеќе >

ОД СТРУЧЕН АГОЛ: ПОБЕДА НАД ДАНСКА САМО АКО СИТЕ ЛИНИИ ПРОФУНКЦИОНИРААТ ЗАЕДНО

18.01.2013

Го­ран Ѓор­го­но­ски Ма­ке­до­ни­ја се до­ве­де во си­ту­а­ци­ја сво­ја­та шан­са за плас­ман на тре­та­та по­зи­ци­ја во гру­па­та Б да ја ба­ра во меч со европ­ски­от...

читај повеќе >

ПО ВИСТИНСКА ВОЈНА, СРБИЈА ЗАГУБИ СО УДАР ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА. НЕ БЕА ДОВОЛНИ НИ 19 ОДБРАНИ НА СТАНИЌ

17.01.2013

Во најнеизвесниот натпревар во досегашниот тек на првенството, Србија загуби од Полска, со гол во буквално последната секунда. Србија не успеа да добие натпревар во кој...

читај повеќе >

СЛОВЕНИЈА И БЕЛОРУСИЈА ИГРАА ИНФАРКТ НАТПРЕВАР

17.01.2013

Словенија со голема мака ја совлада солидната репрезентација на Белорусија и продолжи со 100 процентниот ефект на првенството. Белорусија во поголемиот дел од натпреварот...

читај повеќе >

НЕСКРОМНИОТ ВИЛБЕК: ВЕТУВАМ ДЕКА ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ МАКЕДОНИЈА

17.01.2013

На пресконференцијата по натпреварот со Исланд, селекторот на Данска, Урлик Вилбек, изјави: “Средбата со Исланд беше многу добра. Исландската репрезентација беше добра и во...

читај повеќе >

РУСКИТЕ МЕДИУМИ: ВЛЕГУВАЊЕТО НА МИТРЕВСКИ СТАНА КАМЕН ОД КОЈ СЕ СОПНАА РУСКИТЕ НАПАЃАЧИ

16.01.2013

Рускиот портал championat.com смета дека најважниот момент на средбата беше влегувањето на Никола Митревски, кој стана “камен од кој што се сопнаа руските напаѓачи“. При тоа,...

читај повеќе >