Топ Вести

Репрезентации

ДАНСКИОТ СЕЛЕКТОР ВИЛБЕК ГО ОБЈАВИ СВОЈОТ СКРАТЕН СПИСОК

09.12.2013

На 34 дена пред почетокот на ЕП -2014 во Данска, селекторот на бранителот на титулата и домаќин на првенството, селекцијата на Данска, Урлик Вилбек, го објави својот скратен...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА СРБИЈА НИ ВРАТИЈА СО ИСТА МЕРА. ФОТО

08.12.2013

На поразот на завчерашниот тренинг натпревар и поразот на вчерашната пријателска средба, кадетите на Србија одговорија со убедлива победа на пријателската средба одиграна...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИЈА СРБИЈА. ФОТО

08.12.2013

Денеска во “Автокоманда“ се одигра пријателска средба меѓу кадетските репрезентации на Македонија и на Србија. Победија нашите кадети, со резултат 31:28 (16:14). Македонските...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРЕТКВАЛИФИКАЦИСКИ НАТПРЕВАРИ ЗА НАСТАП НА СП 2015 ВО КАТАР

03.11.2013

Денеска се одиграни натпреварите од второто коло во претквалификациските групи за настап на СП 2015 во Катар. Втора победа на БиХ, прв пораз на Словенија. Група 1: Турција -...

читај повеќе >

ЗЛАТНА ЛИГА: ВТОР ПОРАЗ НА ХРВАТСКА. НОРВЕШКА ЈА ИЗНЕНАДИ ДАНСКА. ТАБЕЛА. ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ

03.11.2013

Во третото и последно коло од првата фаза на Златната лига најголемото изненадување го направи селекцијата на Норвешка, која, по поразите во првите две кола, ја совлада...

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ПРИЈАТЕЛСКИ СРЕДБИ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИИ.

02.11.2013

И денеска се одиграа повеќе пријателски натпревари на репрезентации. Во најважната, Македонија ја совлада Црна Гора, со резултат 26:21 (11:11). Денешни резултати: Хрватска -...

читај повеќе >

БЕСПРЕКОРНАТА ИГРА ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НИ ДОНЕСЕ ПОБЕДА НАД ЦРНА ГОРА

02.11.2013

Македонија ја совлада Црна Гора во вториот меѓусебен натпревар и се реваншира за вчерашниот пораз. По првото полувреме кое заврши мирољубиво, но во кое повеќе од играта...

читај повеќе >

ВТОРА ПОБЕДА НА КАДЕТИТЕ НА МАКЕДОНИЈА. ФОТО

02.11.2013

Кадетите на Македонија по вторпат ги победија врсниците од Црна Гора, овојпат со резултат 26:23 (19:13). Нашите кадети во текот на целата средба го контролираа резултатот, а...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ПОДОБРИ ОД ЦРНА ГОРА

01.11.2013

Во предиграта на сениорите на Македонија и на Црна Гора, свој натпревар одиграа кадетите на двете земји. Победи Македонија, со резултат 25:19 (13:9). Кај избраниците на селекторот...

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ПРИЈАТЕЛСКИ СРЕДБИ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИИ. ПОРАЗ НА МАКЕДОНИЈА

01.11.2013

Многу репрезентации ја искористија ЕХФ неделата за одигрување на пријателски средби. Селекцијата на Македонија ја загуби првата средба против Црна Гора, со резултат 28:29....

читај повеќе >