Топ Вести

Репрезентации

ЈУНИОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ОБЕЗБЕДИЈА НАСТАП ВО АВСТРИЈА

06.04.2014

Нов триумф на македонскиот ракомет - по кадетската, и јуниорската репрезентација ќе учествува на ЕП. Македонските јуниорски репрезентативци одиграа уште еден фантастичен...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКА РАКОМЕТНА ЛЕКЦИЈА ЗА ГРЧКИТЕ МЛАДИНЦИ

05.04.2014

Македонските јуниори им одржаа вистинска ракометна лекција на врсниците од Грција во мечот што пред малку заврши во СРЦ “Кале“. Нашите репрезентативци победија со огромни...

читај повеќе >

MAKЕДОНСКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГИ ПОЧНА КВАЛИФИКАЦИИТЕ СО ПОБЕДА

04.04.2014

Младинската репрезентација на Македонија со победа ги почна квалификациите за ЕП во Австрија. Совладана е селекцијата на Италија, со резултат 24:22 (14:13). Во првото полувреме...

читај повеќе >

ИЗНЕНАДУВАЧКИ РЕЗУЛТАТ: ГРЦИЈА ГО ПОБЕДИ ИСЛАНД

04.04.2014

Денеска во Скопје почнаа квалификациите за пласман на младинското ЕП во Австрија. Веќе на првиот натпревар се случи и првото изненадување - селекцијата на Грција ја совлада...

читај повеќе >

УТРЕ ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЈУНИОРСКОТО ПРВЕНСТВО НА ЕВРОПА

03.04.2014

Од утре, па се до недела, Скопје ќе биде организатор на седмата квалификациска група за пласман на ЕП за младинци до 20 години, што ќе се одржи во Австрија, од 24 јули до 3 август...

читај повеќе >

ФОТО: РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ НА КРСТАРЕЊЕ ДО СВЕТИ НАУМ

03.04.2014

Ракометната федерација на Македонија пријатно ги изненади нашите ракометни репрезентативци со организираното крстарење до Свети Наум. “Кој не пробал, тој не знае како е...

читај повеќе >

СКОРО СИТЕ РАКОМЕТАРИ НА МЕТАЛУРГ И НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СО РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ОБВРСКИ

01.04.2014

Салата “Автокоманда“ изгледа празно, откако сите наши ракометари заминаа на подготовки со своите репрезентации. Македонија, Србија, Црна Гора и Хрватска, се земји во чии...

читај повеќе >

ОБРВАН ГИ ПОВИКА КОСТЕСКИ И КИМЕВСКИ. ОТКАЖА ГЕОРГИЕВСКИ

01.04.2014

Селекторот Ивица Обрван ги повика ракометарите на Металург Јуниор, Никола Костески и Стефан Кимевски да им се приклучат на подготовките на репрезентацијата во рамките на...

читај повеќе >