Топ Вести

Репрезентации

Комплетни денешни резултати од турнирот на младински репрезентации во Скопје

19.12.2018

Денеска во Автокоманда се одиграа две комплетни кола од силниот меѓународен турнир на младински трепрезентации во организација на РФМ. . Резултати: Коло 1: Македонија...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинскиот репрезентативен натпревар Унгарија – Македонија “Б“

19.12.2018

Македонија “Б“ го загуби и својот втор натпревар од денешната програма. Подобри од нашите репрезентативци беа ракометарите на Унгарија, кои не совладаа со убедливи 26:14 (12:7)....

читај повеќе >

Унгарија преголем залак за Македонија “Б“

18.12.2018

Македонија “Б“ го загуби и својот втор натпревар од денешната програма. Подобри од нашите репрезентативци беа ракометарите на Унгарија, кои не совладаа со убедливи 26:14 (12:7)....

читај повеќе >

Фотогалерија од младинскиот репрезентативен натпревар Македонија “А“ – Црна Гора

18.12.2018

Во својот втор денешен натпревар на силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, Македонија “А“ ја совлада селекцијата на Црна Гора, со резултат 29:25 (15:10). Еве...

читај повеќе >

Македонија “А“ убедлива и против Црна Гора

18.12.2018

Во својот втор денешен натпревар на силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, Македонија “А“ ја совлада селекцијата на Црна Гора, со резултат 29:25...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинскиот репрезентативен натпревар Македонија “А“ – Македонија “Б“

18.12.2018

Во Автокоманда денеска почна силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, во организација на РФМ. Во воведниот натпревар, Македонија “А“ ја совлада “Македонија...

читај повеќе >

По голема борба, Македонија “А“ ја совлада Македонија “Б“ на меѓународниот младински турнир

18.12.2018

Во Автокоманда денеска почна силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, во организација на РФМ. Покрај двете македонски селекции, на турнирот учествуваат и...

читај повеќе >

Во Автокоманда почна силен меѓународен турнир на младински репрезентации. Распоред

18.12.2018

Во Скопје денеска почна силен меѓународен младински турнир на кој, покрај двете македонски селекции, учествуваат и репрезентациите на Полска, Унгарија, Србија и на Црна Гора....

читај повеќе >

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на младинците за турнирот во Скопје

13.12.2018

Во периодот од 18. до 20. декември во Скопје ќе се одржи силен меѓународен младински турнир на кој, покрај двете македонски селекции, ќе учествуваат и репрезентациите на Полска,...

читај повеќе >

Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019

10.12.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и во Данска. На овој поширок список се и...

читај повеќе >