Топ Вести

Репрезентации

Селекторот Гонзалес ги објави имињата на патниците за Украина

13.06.2017

Селекторот на сениорската репрезентација Раул Гонзалес ги соопшти имињата на нашите репрезентативци кои во Суми ќе се обидат да дојдат до потребните бодови во мечот со...

читај повеќе >

Стартуваа подготовките на младинската репрезентација

11.06.2017

Селекторот на младинската репрезентација Илија Темелковски денеска ги старуваше подготовките за СП 2017 кое ќе се игра во Алжир. На почетокот на подготовките Темелковски нема...

читај повеќе >

Селекторот Гонзалес денеска ја имаше првата прозивка во подготовките за средбата со Украина

08.06.2017

Денеска, со првата прозивка на ракометарите, селекторот Гонзалес официјално ги почна подготовките за двете преостанати квалификациски средби за пласман на ЕП 2018 во...

читај повеќе >

Раул Гонзалес го скрати списокот до 20 ракометари

06.06.2017

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, повика 20 ракометари на првиот собир на репрезентацијата за почеток на подготовките за...

читај повеќе >

Младинците ги почнуваат подготовките за СП во Алжир

06.06.2017

Селекторот на машката младинска репрезентација на Македонија (до 21 година), Иле Темелковски, повика 16 ракометари на првиот собир од подготовките за светското младинско...

читај повеќе >

Раул Гонзалес го објави поширокиот список за средбите со Украина и со Чешка

05.06.2017

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за последните два квалификациски...

читај повеќе >

Младинците ги дознаа противниците во групната фаза на СП во Алжир

10.05.2017

Денеска во Базел се извлечени групите од групната фаза на СП во Алжир, кое се игра оваа година во период од 18 до 30 јули. Македонија ќе биде дел од групата “Ц“, заедно со...

читај повеќе >

Македонија, сместена во третиот шешир, утре ќе ги дознае противниците од групата на СП во Алжир

09.05.2017

Утре во Базел, со почеток од 16 часот, ќе се влече ждрепката за групната фаза на јуниорското СП во Алжир. Македонија пред утрешната ждрепка е високо рангирана и е сместена во...

читај повеќе >

Тесен пораз на Македонија во Рејкјавик

08.05.2017

Македонија го доживеа својот втор пораз во квалификациите за настап на ЕП во Хрватска, откако вечерва во Рејкјавик Исланд славеше со минимални 30:29 (16:16). Ова беше шести настап...

читај повеќе >

Комплетирано е 3. квалификациско коло за настап на ЕП во Хрватска

05.05.2017

Ширум Европа се одиграни натпревари во сите 7 квалификациски групи и е комплетирано 3. коло во квалификациите за настап на ЕП 2018 во Хрватска.   Резултати: Група...

читај повеќе >