Топ Вести

Интервју

РАДЕ МИЈАТОВИЌ: “ВО МАКЕДОНИЈА СМЕ КАКО ДОМА“

31.12.2013

Разговорот со Раде и со Марија излезе во новиот број на семејниот магазин “Ревита“, во “Нова Македонија“ Во својата меѓународна кариера Раде Мијатовиќ, голман во...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ДРЖАВЈАНСТВОТО Е ГОЛЕМА ЧЕСТ, НО И ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

16.12.2013

Интервјуто е преземено од дневникот “Нова Македонија“. Си­те до еден ќе го да­де­ме пос­лед­ни­от атом од си­ла­та за да стиг­не­ме до што по­до­бар плас­ман на...

читај повеќе >

И МЕТАЛУРГ ЈА КАЖА СВОЈАТА СТРАНА ОД ПРИКАЗНАТА ЗА ДЕРБИ НАТПРЕВАРИТЕ СО ВАРДАР ВО ЛШ

30.11.2013

Статијата е преземена од “Македонски спорт“ Претседателот на Металург изненаден од ставовите на Вардар по двата одиграни натпревари во Лигата на шампионите. Двете мега...

читај повеќе >

МЕГА ИНТЕРВЈУ. ЧЕРВАР: САМО ДОМАШНОТО “ПРОИЗВОДСТВО“ НА ИГРАЧИ НОСИ УСПЕХ НА ДОЛГ РОК

13.11.2013

Мегаинтервју со Лино Чевар. Преземено од “Капитал“. Што да се каже повеќе за Лино Червар, а што не е кажано милион пати до сега: мега успешен тренер, еден од најдобрите...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПСЖ Е ФАВОРИТ, НО НИЕ ПОЗИТИВНО РАЗМИСЛУВАМЕ

24.09.2013

“За Пари Сен Жермен не треба да се трошат многу комплименти. Доволно е да се каже дека има годишен буџет од 15 милиони евра и дека во него играат ракометари, како што се еден...

читај повеќе >

СО ДОБРА ИГРА ЌЕ ЈА ОПРАВДАМ ДОВЕРБАТА НА ПУБЛИКАТА

19.08.2013

Својот квалитет и препознатлив стил на пожртвувана игра, како дел од екипата на Металург, Атман ги демонстрира на натпреварите на турнирот „Струга 2013“, каде што за три дена,...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА НА НАШИТЕ ФАНОВИ

20.05.2013

Во изминатиот период испративте голем број прашања до Дарко Станиќ. Одбравме пет, а Дарко одговори на нив. Петмината ги наградуваме со маичка на Станиќ. Јована Петровска: Со...

читај повеќе >