Топ Вести

Интервју

ВО МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ИДНИНАТА НА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

17.05.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE Металург Јуниор оствари одличен резултат со пласманот во самата завршница на Купот на Македонија. Еден од...

читај повеќе >

РАКЧЕВИЌ: “ГО ИЗБРАВМЕ ПОТЕШКИОТ ПАТ ДО ТИТУЛАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ“

16.05.2013

Зад нас се настапите на Металург во елитната Лига на шампиони и во Регионалната СЕХА-лига. Генерално, сите во и околу клубот се задоволни од постигнатите резултати, но што...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЛЕСНО ИЗЛЕГУВАМ НА КРАЈ СО ТОЈ ШТО МИСЛИ ДА МЕ ПОБЕДИ СО ТРЧАЊЕ

18.04.2013

Реномираниот ракометен портал Балкан-Хендбол објави опширно интервју со тренерот на Металург, Лино Червар. Интервјуто, кое навистина вреди да се прочита, го водеше главниот...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА НА НАШИТЕ ФАНОВИ

17.04.2013

Стотици прашања адресирани до Наумче Мојсовски испратија нашите читатели во рамките на акцијата „Металург ве води на натпреварот со Киелце“. Имавме навистина тешка...

читај повеќе >

ВАСКО ШЕВАЉЕВИЌ: ЌЕ ПРОБАМЕ, ЌЕ ДАДЕМЕ СЀ ОД СЕБЕ, ПА НЕКА БИДЕ КАКО ЌЕ БИДЕ…

21.03.2013

Што знаете за македонскиот ракометен шампион Металург?  - Ги следам европските настапи на Металург, а се сеќавам и на неговите добри игри во текот на минатата сезона во...

читај повеќе >

ЗНАЕМЕ РЕЧИСИ СЕ ЗА МЕТАЛУРГ

11.03.2013

Металург извлече тежок противник во осминафиналето на Лигата на шампионите. Динамо Минск е извонреден колектив, проект на белорускиот ракомет, а воден е Сергеј Бебешко,...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ЗА БОИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ БОРИМЕ КАКО ЛАВОВИ

06.02.2013

Ренато Вугринец е еден од двајцата Словенци во екипата на Металург. Во пресрет на битката за второто место во групата Ц, љубезно ни одговори на неколку прашања. Во Крањска...

читај повеќе >

АЦО ЈОНОВСКИ: ДОБРАТА ОДБРАНА ГО ДОБИВА НАТПРЕВАРОТ

19.01.2013

Аце Јоновски е специјалист за одбрана. Тој е вистински бедем пред голот на македонската репрезентација и на Металург. Особено добро Јоновски игра на ова СП. Заморот, по...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ: ПРЕКРАСНО Е ЧУВСТВОТО ПО ВЧЕРАШНАТА СРЕДБА

17.01.2013

Гоце Георгиевски е еден од јунаците на вчерашната средба против селекцијата на Русија и е стрелец на израмнувачкиот гол, кој ѝ донесе голема радост на македонската...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ПРЕКУ ТРУДОТ НА МНОГУ ГЕНЕРАЦИИ СТИГНАВМЕ ДО САМИОТ ВРВ

31.12.2012

Претседателе, често ќе прочитаме дека Металург денес го живее својот сон. Има ли тој сон свои корени ? - Секако дека има. Ниту еден клуб не е роден голем.  Секој клуб, па и нашиот...

читај повеќе >