Топ Вести

Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2016

Вардар победи со се чини превисоки седум гола разлика, бидејќи Металург во голем дел од натпреварот беше рамноправен противник, а во првите десетина минути и подобар. Сепак,...

читај повеќе >

Металург очекувано обезбеди ново финале во Купот на Македонија

13.05.2016

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30:28 (19:16), потешко од очекуваното, но сепак...

читај повеќе >

Машкиот Куп во Охрид, женскиот Куп во Автокоманда

06.05.2016

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на...

читај повеќе >

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

04.05.2016

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Завршницата од машкиот Куп ќе се одигра...

читај повеќе >

Металург обезбеди фајналфор во Купот на Македонија

23.04.2016

Металург го совлада Радовиш во финалето на 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија и обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија. Металург победи со...

читај повеќе >

Металург 2 финалист во 2. четврт-финална група во Купот на Македонија

23.04.2016

Екипата на Металург 2 обезбеди настап во финалето на втората четврт-финална група во Купот на Македонија, каде ќе се сретне со главниот претендент за освојување на Купот,...

читај повеќе >

ЖЕСТОКИОТ ОТПОР НА МЕТАЛУРГ СЕПАК НЕДОВОЛЕН ЗА ТРОФЕЈ

17.05.2015

Металург жестоко му се спротивстави на Вардар, но и тој напор не беше доволен за титула во Купот на Македонија. Вардар беше голем фаворит пред почетокот на средбата и таа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОБЕЗБЕДИ НОВО КУП-ФИНАЛЕ

14.05.2015

Металург ја совлада екипата на Пролет во полуфиналето на Купот на Македонија и обезбеди ново учество во финалето на ова натпреварување. Металург победи со резултат 24:20 (10:9),...

читај повеќе >

ФАЈНАЛФОРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРЕД ВИКЕНДОТ И ВО ДВЕ САЛИ

11.05.2015

Одредени се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани...

читај повеќе >

ОДРЕДЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

27.04.2015

Извлечена е ждрепката за полуфиналните двојки на завршниот турнир во Купот на Македонија, каде повторно се очекува реприза од минатогодишното финале, меѓу екипите на...

читај повеќе >