Топ Вести

Куп на Македонија

Металург е финалист на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија

21.04.2017

Металург обезбеди настап во финалето на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија, откако вечерва го совлада тимот на Тинекс Пролет со високи 36:18 (18:8). Металург ја...

читај повеќе >

Извлечени се четврт-финалните групи и двојки за Купот на Македонија

12.04.2017

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четврт-финалните групи во Купот на Македонија во машка конкуренција и четврт-финалните двојки во женска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2016

Вардар победи со се чини превисоки седум гола разлика, бидејќи Металург во голем дел од натпреварот беше рамноправен противник, а во првите десетина минути и подобар. Сепак,...

читај повеќе >

Металург очекувано обезбеди ново финале во Купот на Македонија

13.05.2016

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30:28 (19:16), потешко од очекуваното, но сепак...

читај повеќе >

Машкиот Куп во Охрид, женскиот Куп во Автокоманда

06.05.2016

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на...

читај повеќе >

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

04.05.2016

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Завршницата од машкиот Куп ќе се одигра...

читај повеќе >

Металург обезбеди фајналфор во Купот на Македонија

23.04.2016

Металург го совлада Радовиш во финалето на 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија и обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија. Металург победи со...

читај повеќе >

Металург 2 финалист во 2. четврт-финална група во Купот на Македонија

23.04.2016

Екипата на Металург 2 обезбеди настап во финалето на втората четврт-финална група во Купот на Македонија, каде ќе се сретне со главниот претендент за освојување на Купот,...

читај повеќе >

ЖЕСТОКИОТ ОТПОР НА МЕТАЛУРГ СЕПАК НЕДОВОЛЕН ЗА ТРОФЕЈ

17.05.2015

Металург жестоко му се спротивстави на Вардар, но и тој напор не беше доволен за титула во Купот на Македонија. Вардар беше голем фаворит пред почетокот на средбата и таа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОБЕЗБЕДИ НОВО КУП-ФИНАЛЕ

14.05.2015

Металург ја совлада екипата на Пролет во полуфиналето на Купот на Македонија и обезбеди ново учество во финалето на ова натпреварување. Металург победи со резултат 24:20 (10:9),...

читај повеќе >