Топ Вести

Куп на Македонија

ФАЈНАЛФОРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРЕД ВИКЕНДОТ И ВО ДВЕ САЛИ

11.05.2015

Одредени се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани...

читај повеќе >

ОДРЕДЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

27.04.2015

Извлечена е ждрепката за полуфиналните двојки на завршниот турнир во Купот на Македонија, каде повторно се очекува реприза од минатогодишното финале, меѓу екипите на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 НЕ УСПЕА ПРОТИВ ПРОЛЕТ

19.04.2015

Нашата втора екипа не успеа да обезбеди пласман на фајналфорот во Купот на Македонија, откако денеска е поразена од тимот на Пролет, со резултат 25:22 (11:14). Денешната средба...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ОБЕЗБЕДИ ФИНАЛЕ ВО ГРУПАТА 2 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

18.04.2015

Металург 2 денеска одигра полуфинален натпревар во групата 2 од Купот на Македонија, во која се и екипите на Лозар, на Работнички и на Пролет. Во полуфиналето нашиот втор тим...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОБЕДНИК НА ГРУПАТА 4 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

18.04.2015

Металург е победник на групата 4 во Купот на Македонија и учесник во фајналфорот на ова натпреварување. Во финалето Металург го совлада Радовиш, со резултат 31:23...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА: ПРОТИВ ФЕНИКС, МЕТАЛУРГ БРОЕШЕ ДО 53

18.04.2015

Во Автокоманда се одигра осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, меѓу екипите на Металург и битолски Феникс. Средбата помина како полесен тренинг за екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НЕ УСПЕА ДА ГИ ОБЕДИНИ ТИТУЛИТЕ

19.05.2014

Металург ја загуби финалната средба во Купот на Македонија и не успеа да ги обедини двете национални титули. Во драматичен, на моменти и тензичен, натпревар загубивме со...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ИЗБОРИ ЗА НОВО ФИНАЛЕ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

17.05.2014

Полесно од очекуваното Металург го совлада тимот на Зомимак М, со резултат 31:25 (15:9) и се пласира во финале од Купот на Македонија, каде ќе се сретне со екипата на Вардар, која...

читај повеќе >

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2014

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Финалниот турнир ќе се одржи овој викенд во Охрид, а полуфиналните двојки...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ПЕЛИСТЕР И СЕ ПЛАСИРА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.05.2014

Денеска во “Автокоманда“ се одигра заостанатиот куп-натпревар во кој Металург го совлада тимот на Пелистер 08 и се пласира на финалниот турнир, кој следниот викенд ќе се...

читај повеќе >