Топ Вести

Куп на Македонија

КУМАНОВО НЕМОЌНО ПРЕД ГОЛОТ НА МЕТАЛУРГ

18.05.2012

Зачудувачки лесна победа извојува Металург на полуфиналната средба против третата по квалитет екипа во македонскиот ракомет, Куманово. Имајќи ги за репер двете средби кои...

читај повеќе >

КУПОТ Е НАШ

16.05.2011

РК Металург е освојувач на Купот на Македонија за 2011 година. Ова е трета, една по друго, а четврта вкупно, титула во Купот на нашата земја. Во финалето е победена екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОПРЕ ВАРДАР ПРО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

14.05.2011

Четвртиот меѓусебен натпревар, меѓу Металург и Вардар, не донесе ништо ново. Металург прокнижи уште една победа, Вардар уште еднаш ја наведна главата. Двете екипи, во...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ

11.05.2011

РК ПЕЛИСТЕР 08 ОРГАНИЗАТОР НА 1/2 ФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ 1/2 финале - 14.05.2011 (сабота)  сала Младост-Битола ТВ-пренос А1 РК ПЕЛИСТЕР 08 - РК БОРЕЦ  17:15 ч. РК...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА 1/8 ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ГРУПА 2

09.04.2011

Со победата над екипата на Младост 09, РК Металург стана победник во 2-та група од 1/8 финале на Купот на Македонија. Вечерниот натпревар се претвори во поединечни егзибиции на...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА: РК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

09.04.2011

РК Металург ја совлада главната пречка во 1/8 финалната група, тимот на РК Тинекс Пролет, и ќе игра во финалниот натпревар од оваа група, против победникот од дуелот помеѓу РК...

читај повеќе >

ОСМИНА ФИНАЛЕ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

30.03.2011

Денес, во просториите на РФМ, е извршено жребување за 1/8 финале на Купот на Македонија, за мажи. РК Металург е извлечен во втората група, заедно со екипите на Тинекс Пролет,...

читај повеќе >