Топ Вести

Лига на Шампиони

Лино Червар: Не сум задоволен, но сигурен сум дека ќе играме сѐ подобро

18.09.2017

“Не сум задоволен како го одигравме мечот во Монпелје. Одбраната не беше ниту доволно цврста ниту доволно агресивна, за да може да ги запре искусните француски...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари од македонските клубови.   Идеален тим на колото: Лево крило   Доминик...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло во Лигата на шампионите

18.09.2017

Одиграно е комплетното прво коло во Лигата на шампионите и постигнати се следните резултати:   Мотор Запорожје – Чеховски Медведи  (Д)  36:23 (21:16) Кадетен Шафхаузен –...

читај повеќе >

Лино Червар: Немавме решение за играта на Монпелје

17.09.2017

По вчерашниот натпревар на Металург со Монпелје, се одржа редовна прес-конференција на која своите коментари ги дадоа двајцата тренери. Лино Червар: “И честитам на екипата...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

16.09.2017

Денеска се одиграни пет средби од првото коло на Лигата на шампионите во сезона 2017/18. Најголемото изненадување се случи во Брест, каде Мешков ја совлада екипата на Киелце,...

читај повеќе >

Лошиот период во првото полувреме ја реши средбата со Монпелје

16.09.2017

Металург денеска го одигра својот прв натпревар во новата сезона во Лигата на шампионите. Монпелје, нашиот прв противник во групната фаза и најголем кандидат за првото место...

читај повеќе >

Денеска почнува Лигата на шампионите. Распоред на натпреварите

14.09.2017

Со двата денешни натпревари, почнува јубилејната 25-та сезона на најсилната лига на светот, под името Лига на шампионите, или вкупно 53-та сезона на ова елитно натпреварување,...

читај повеќе >

Металург отпатува за Монпелје

14.09.2017

Денеска рано наутро, Металург отпатува за Монпелје, каде треба да ја одигра средбата од првото коло во Лигата на шампионите. Металург денеска го чека долг пат, бидејќи...

читај повеќе >

Скандал, ова е голем скандал…

11.09.2017

  Реакција на Металург, по срамната одлука на Арбитражната комисија на ЕХФ Почитувани, Ова е скандал, чист скандал. Сакам да ве известам дека на нашето разочарување...

читај повеќе >