Топ Вести

Лига на Шампиони

(Видео) Александар Гуглета во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

09.10.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него најде место и за нашиот Александар Гуглета, како најдобро десно крило на колото. . Идеален тим...

читај повеќе >

Топ 5 листа на стрелци во Лигата на шампионите

08.10.2017

По четири кола, во Лигата на шампионите се издвоија петмина ракометари со најмногу постигнати голови. . Топ 5: . Од ракометарите на Металург најблиску до овие петмина...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло во Лигата на шампионите. Табели

08.10.2017

Заврши 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург имаше тешко гостување во Харков (Украина), каде успеа да освои еден бод, иако ги имаше сите шанси да се врати со...

читај повеќе >

Во Харков, победата измолкна низ рацете на Металург

08.10.2017

Металург се враќа со освоен бод од тешкото гостување во Харков, каде целосно го надигра фаворизираниот тим на Мотор Запорожје, но и немаше сили да го освои целиот...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Мотор Запорожје за денешната средба

08.10.2017

За неколку часа во спортскиот комплекс “Локомотив“ во Харков ќе почне средбата од 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Мотор Запорожје и...

читај повеќе >

Металург замина за Харков (Украина)

07.10.2017

Со летот Скопје - Истанбул, а потоа и Истанбул - Харков, Металург денеска рано наутро замина за Харков (Украина), каде утре го игра натпреварот со Мотор Запорожје од четвртото...

читај повеќе >

Распоред и сатница на натпреварите од 4. коло на Лигата на шампионите

05.10.2017

Со вчерашниот натпревар од групата “Д“, меѓу екипите на Спортинг и на Чеховски Медведи, почна 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Распоред и сатница на...

читај повеќе >

(Видео) Двојната одбрана на Арсиќ во топ 5 одбрани на 3. коло на Лигата на шампионите

02.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најдобри голмански одбрани на колото. Двојната одбрана на Арсиќ, на...

читај повеќе >

(Видео) Најубавите пет голови од третото коло на Лигата на шампионите

02.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови на колото. Овој пат изборот мина без остварувања на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на третото коло на Лигата на шампионите

02.10.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на третото коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари на Металург. . Идеален тим на колото: Лево крило   Уве Генсхајмер ПСЖ Лев...

читај повеќе >