Топ Вести

Лига на Шампиони

Лино Червар: Чеховски е опасен од сите позиции

05.10.2016

Металург денеска отпатува за Москва, каде што утре (18 ч., пренос на МТВ) треба да му гостуваат на 15-кратниот руски шампион Чеховски Медведи. Рускиот првак ја игра 13-та...

читај повеќе >

Металург рано наутро заминува за Русија

04.10.2016

Металург утре рано наутро заминува за Русија, каде ќе го игра натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите против екипата на Чеховски Медведи. Металург има лет за...

читај повеќе >

Филип Талески е водечки стрелец и по 2. коло во Лигата на шампионите

02.10.2016

И по комплетирањето на второто коло во Лигата на шампионите Филип Талески ја задржа водечката позиција на листата на стрелци. Филип има 17 гола, еден повеќе од Алекс Душебаев и...

читај повеќе >

Металург не успеа во Прешов

01.10.2016

Металург не успеа во Прешов, каде пред малку заврши натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите, меѓу домашниот Татран и Металург. Видовме еден несекојдневен...

читај повеќе >

Мартин Марчец го чека долга пауза

30.09.2016

По денеска извршената магнетна резонанца, се потврди најлошото можно сценарио околу повредата на коленото на левото крило на Металург Мартин Марчец, стекната по лошиот пад...

читај повеќе >

Металург отпатува за Словачка

29.09.2016

Металург вечерва тргна кон Словачка, каде в сабота ја игра средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против словачкиот шампион Татран Прешов. Поради лошите авионски...

читај повеќе >

Филип Талески во идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите

29.09.2016

Постигнатите 13 гола не го оставија рамнодушен и маркетинг тимот на ЕХФ, кој го избра нашиот Филип Талески за најдобар лев бек на првото коло во Лигата на шампионите. Еве кои...

читај повеќе >

Топ 10 листа на стрелци по првото коло во Лигата на шампионите

29.09.2016

По комплетирањето на првото коло во Лигата на шампионите веднаш се издвоија и најдобрите стрелци, а најдобар меѓу најдобрите е нашиот Филип Талески, кој нанижа 13 гола на...

читај повеќе >

Головите на Талески и одбраните на Арсиќ го однесоа Металург до прва победа во Лигата на шампионите

28.09.2016

Во крајно драматична завршница Металург го совлада Елверум, со голот на капитенот Филип Талески во последните секунди од средбата. Но, победата е чиста како солза и е...

читај повеќе >

Талески: Секогаш се трудам да бидам подобар и покорисен за тимот

27.09.2016

“Никогаш не сум помислил дека јас ќе бидам тој што со гол во последна секунда ќе му донесе победа на мојот тим, како што се случи во саботниот дуел со Елверум и многу сум...

читај повеќе >