Топ Вести

Лига на Шампиони

Целосна неизвесност во нашата група “Ц“ во Лигата на шампионите

17.10.2016

По четири одиграни кола во Лигата на шампионите во групата “Ц“ владее целосна неизвесност. Дури пет екипи се во игра за пласман на првите две позиции кои водат во плејофот на...

читај повеќе >

Дарко Арсиќ ги има двете најдобри одбрани во 4. коло на Лигата на шампионите

17.10.2016

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Нашиот Дарко...

читај повеќе >

Арсиќ и Металург и го нанесоа првиот пораз на Ла Риоха

15.10.2016

Металург одигра фуриозен натпревар во кој заслужено му нанесе пораз на големиот фаворит во нашата група, тимот на Ла Риоха, кому ова му е прв пораз во тековната сезона во...

читај повеќе >

Шпанскиот вицешампион е нашиот утрешен противник во Лигата на шампионите

14.10.2016

Екипата на Ла Риоха, која три сезони едноподруго е шпански вицешампион, е противникот со кој ќе се соочиме утре на паркетот во ВИП арената СЦ “Борис Трајковски“. Се работи...

читај повеќе >

Лино Червар: За да се победи Ла Риоха ќе треба сите да го дадат својот максимум

13.10.2016

По повод саботниот натпревар со Ла Риоха, во рамките на 4. коло на Лигата на шампионите, денеска Металург одржа прес-конференција. Своите размислувања за тој важен натпревар...

читај повеќе >

Металург остана без Немања Младеновиќ

13.10.2016

Металург денеска доживеа голема загуба - се повреди средниот бек Немања Младеновиќ, кој за време на утринскиот тренинг се судри со Стефан Дрогришки и тешко го повреди...

читај повеќе >

Металург се засили со нов ракометар на позиција лево крило

13.10.2016

Металург најде замена за повредениот Мартин Марчец на позиција лево крило. Од денеска нашите редови ги засили Вања Илиќ, кој ни доаѓа од екипата на Партизан. Илиќ (23 г., 183 см.,...

читај повеќе >

Во Хрватска успешно е опериран Мартин Марчец

12.10.2016

Дуелот со Нексе во рамките на СЕХА лигата се покажа како кобен за нашиот ракометар Мартин Марчец, кој ги скина предните вкрстени лигаменти. Во текот на вчерашниот ден Марчец...

читај повеќе >

Денеска почнува продажбата на влезниците за средбата со Ла Риоха

12.10.2016

Средбата од 4. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Ла Риоха, на програмата е в сабота (15 октомври), со почеток во 17.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената...

читај повеќе >