Топ Вести

Лига на Шампиони

Лино Червар: Средбата со Бешикташ за нас е исклучително важна

21.09.2017

Денеска Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба од второто коло на Лигата на шампионите, против екипата на турски Бешикташ. Своите видувања за оваа...

читај повеќе >

Денеска почна второто коло на Лигата на шампионите. Распоред на натпреварите

20.09.2017

Со денешниот натпревар Р.Н.Левен - Висла Плоцк, почна второто коло на Лигата на шампионите. . Распоред на натпреварите: 20.09.2017 г., 18.30 ч.:  Р.Л.Невен - Висла Плоцк  31:27 (13:13) ...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

19.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (21.09.2017) во 13.30 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Од утре во продажба влезниците за средбата Металург – Бешикташ

19.09.2017

Средбата од 2. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Бешикташ, на програмата е в недела (24 септември), со почеток во 17.00 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Лино Червар: Не сум задоволен, но сигурен сум дека ќе играме сѐ подобро

18.09.2017

“Не сум задоволен како го одигравме мечот во Монпелје. Одбраната не беше ниту доволно цврста ниту доволно агресивна, за да може да ги запре искусните француски...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари од македонските клубови.   Идеален тим на колото: Лево крило   Доминик...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло во Лигата на шампионите

18.09.2017

Одиграно е комплетното прво коло во Лигата на шампионите и постигнати се следните резултати:   Мотор Запорожје – Чеховски Медведи  (Д)  36:23 (21:16) Кадетен Шафхаузен –...

читај повеќе >

Лино Червар: Немавме решение за играта на Монпелје

17.09.2017

По вчерашниот натпревар на Металург со Монпелје, се одржа редовна прес-конференција на која своите коментари ги дадоа двајцата тренери. Лино Червар: “И честитам на екипата...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

16.09.2017

Денеска се одиграни пет средби од првото коло на Лигата на шампионите во сезона 2017/18. Најголемото изненадување се случи во Брест, каде Мешков ја совлада екипата на Киелце,...

читај повеќе >