Топ Вести

Лига на Шампиони

По три одиграни кола во Лигата на шампионите Металург ја има најдобрата одбрана во лигата

10.10.2016

И покрај двата порази во првите три кола од Лигата на шампионите, Металург засега ја има најдобрата одбрана во ова најсилно европско натпреварување, факт што од секогаш го...

читај повеќе >

Според изборот на ЕХФ, Филип Талески е втор најдобар ракометар во Европа во месец септември

07.10.2016

Филип Талески е рангиран на втората позиција во изборот на ЕХФ за најдобар ракометар за месец септември. Талески, кој од ЕХФ е претставен како најголем македонски талент,...

читај повеќе >

Лино Червар: Се чинеше дека сме блиску до пресврт, но екипата на вечно младиот тренер Максимов најде сили за победа

07.10.2016

На прес-конференцијата по вчерашната средба двајцата тренери дадоа свои изјави. Лино Червар: “Сакам да ги поздравам тренерот Максимов и неговата екипа за остварената...

читај повеќе >

Лошото прво полувреме ја реши средбата во Чехов

06.10.2016

Металург во третиот натпревар во Лигата на шампионите го доживеа својот втор пораз, овој пат од екипата на Чеховски Медведи. Лошото прво полувреме ја реши оваа средба,...

читај повеќе >

Лино Червар: Чеховски е опасен од сите позиции

05.10.2016

Металург денеска отпатува за Москва, каде што утре (18 ч., пренос на МТВ) треба да му гостуваат на 15-кратниот руски шампион Чеховски Медведи. Рускиот првак ја игра 13-та...

читај повеќе >

Металург рано наутро заминува за Русија

04.10.2016

Металург утре рано наутро заминува за Русија, каде ќе го игра натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите против екипата на Чеховски Медведи. Металург има лет за...

читај повеќе >

Филип Талески е водечки стрелец и по 2. коло во Лигата на шампионите

02.10.2016

И по комплетирањето на второто коло во Лигата на шампионите Филип Талески ја задржа водечката позиција на листата на стрелци. Филип има 17 гола, еден повеќе од Алекс Душебаев и...

читај повеќе >

Металург не успеа во Прешов

01.10.2016

Металург не успеа во Прешов, каде пред малку заврши натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите, меѓу домашниот Татран и Металург. Видовме еден несекојдневен...

читај повеќе >

Мартин Марчец го чека долга пауза

30.09.2016

По денеска извршената магнетна резонанца, се потврди најлошото можно сценарио околу повредата на коленото на левото крило на Металург Мартин Марчец, стекната по лошиот пад...

читај повеќе >

Металург отпатува за Словачка

29.09.2016

Металург вечерва тргна кон Словачка, каде в сабота ја игра средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против словачкиот шампион Татран Прешов. Поради лошите авионски...

читај повеќе >