Лига на Шампиони

Металург отпатува за Шпанија

02.12.2016

Со утринскиот лет преку Истанбул, Металург ќе отпатува за Шпанија. Летот за Истанбул е во 9.15 часот, а во Мадрид нашата екипа ќе пристигне во 16.50 часот. Од Мадрид нашите...

читај повеќе >

Филип Кузмановски утре ќе биде опериран

01.12.2016

Филип Кузмановски, суперталентираниот ракометар на Металург и македонски репрезентативец, фрактурата на третата метакарпална коска на десната дланка ќе мора да ја санира...

читај повеќе >

(Фото) Металург остана и без Филип Кузмановски

27.11.2016

Навистина нема крај на малерот што го прати Металург, кој оваа сезона рано остана без Марчец, Младеновиќ, Драгаш... Повреден е и Нелоски, замина Брајовиќ, а од денеска извесен...

читај повеќе >

Во Скопје падна и Татран Прешов

27.11.2016

Во 8. коло на Лигата на шампионите Металург ја извојува својата четврта победа, со што двојно го надмина постигнувањето од минатата сезона. Металург во Скопје ја совлада...

читај повеќе >

Металург е подготвен за сите тактики на Татран

26.11.2016

“Не смееме да си дозволиме грешки во утрешниот меч со Татран, како на гостинскиот дуел, бидејќи ова е еден од клучните натпревари сезонава, кој може многу да ни даде, но и да ни...

читај повеќе >

Червар ми е како татко, а најмногу потези крадам од Кирe

25.11.2016

Статијата е превземена од “Република“. Тој е еден од најголемите македонски таленти кои од недела во недела сѐ посилно газат на ракометните терени. Филип Кузмановски на...

читај повеќе >

Утре почнува продажбата на влезниците за средбата со Татран Прешов

23.11.2016

Средбата од 8. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов, на програмата е в недела (27 ноември), со почеток во 17.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената...

читај повеќе >

Лино Червар: Задоволен сум од изданието на Металург

21.11.2016

Металург вчера го одигра својот најдобар натпревар во тековната сезона во Лигата на шампионите и ја извојува својата прва гостинска победа. Задоволен од играта и од...

читај повеќе >

Металург го нокаутира Елверум среде Норвешка

20.11.2016

Победа!!! Металург го одигра својот најдобар натпревар во досегашниот тек на сезоната во Лигата на шампионите и ја извојува својата прва гостинска победа и тоа на жешкиот...

читај повеќе >

Металург замина за Елверум

19.11.2016

Со утринскиот лет Скопје - Осло, Металург се упати кон Норвешка, каде ќе ја одигра средбата од 7. коло на Лигата на шампионите. Од Осло до Елверум нашите ракометари ќе патуваат...

читај повеќе >