Топ Вести

Лига на Шампиони

Филип Талески во идеалниот тим на групите “Ц“ и “Д“ во Лигата на шампионите

17.03.2017

Во дресот на Металург Филип Талески сезонава одигра девет средби во Лигата на шампионите и постигна дури 41 гол, а на две средби имаше и двоцифрен учинок. Така, против Елверум...

читај повеќе >

Металург се засили со нов ракометар на позиција десен бек

22.02.2017

Повремениот срп­ски­ ре­пре­зен­та­ти­вец Пре­драг Ве­јин (24 го­ди­ни, ви­сок 195 см) е но­ви­от ра­ко­ме­тар на Ме­та­лург, кој за­ед­но со Мар­тин Вел­ков­ски ќе ја...

читај повеќе >

Од идната година задолжителна лиценца за водење на тимови и на репрезентации, а само Лино Червар има доживотна лиценца “Мастер коуч“

17.02.2017

Лино Червар, Данило Брестовац, Стевче Алушевски, Гино Стрезовски, Звонко Шундовски, Зоран Кастратовиќ и Борче Марковски се седумте македонски тренери што во моментов ги...

читај повеќе >

Чеховски Медведи немоќни пред силниот Металург

12.02.2017

Металург со фантастична претстава против Чеховски Медведи ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Рускиот шампион потклекна пред налетите на денеска моќниот Металург,...

читај повеќе >

Почна продажбата на влезниците за средбата со Чеховски Медведи

10.02.2017

Средбата од 10. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи, на програмата е в недела (12 февруари), со почеток во 17.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

09.02.2017

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата од последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите. Наш последен противник е екипата на рускиот шампион...

читај повеќе >

Две одбрани на Арсиќ меѓу 30 најдобри одбрани во Лигата на шампионите во 2016 година

22.12.2016

Пред самиот истек на годината ЕХФ направи избор од 30 најдобри голмански одбрани за 2016, а нашиот Дарко Арсиќ е претставен со дури две одбрани, двете против Натурхаус ла Риоха....

читај повеќе >

Металург донесе нов ракометар во своите редови

20.12.2016

Металург своите редови ги засили со нов ракометар. Се работи за Иранецот Амин Јусефинеџад, кој доаѓа од екипата на Шахрдари од Кашан, иранскиот вицешампион. Јусефинеџад (20...

читај повеќе >

Металург изгоре во желбата за победа

03.12.2016

Металург за жал ја загуби битката за второто место во групата “Ц“, откако е поразен во Логроњо од Ла Риоха, со резултат 25:31 (14:16). Металург беше апсолутно рамноправен во три...

читај повеќе >

Лино Червар: И против Ла Риоха одбраната ќе биде главното оружје

03.12.2016

Ракометарите на Металург денеска (17.30 ч., пренос на МТВ) против шпанскиот вицепрвак Ла Риоха ќе го играат најзначајниот меч сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ). Пред младиот и...

читај повеќе >