Топ Вести

Лига на Шампиони

Пешевски: Добра одлука беше да останам во Металург

16.08.2017

Жарко Пешевски е еден од нашите најдобри ракометари, а со своите настапи остави и одличен впечаток на тукушто завршениот традиционален турнир во Струга. Своето задоволство...

читај повеќе >

Познати се точните термини за првите пет средби на Металург во Лигата на шампионите

09.08.2017

ЕХФ ги објави точните дати и сатници за првите пет кола во Лигата на шампионите. Како што е познато, сезоната ја почнуваме со тешкото гостување кај фаворитот во групата -...

читај повеќе >

Червар: Металург останува препознатлив европски бренд

05.08.2017

Ракометарите на Металург вчераутро заминаа за Маврово на седумдневни подготовки за предизвиците што им претстојат во новата сезона, во Лигата на шампионите (ЛШ), во...

читај повеќе >

Металург ги почна подготовките

03.08.2017

Металург денеска ги почна подготовките за новата натпреварувачка сезона. Првата прозивка на играчите ја направија помошниците на Лино Червар, Ацо Јовиќ и Петар Мисовски, а...

читај повеќе >

Металург утре ги “пали моторите“

02.08.2017

Утре во Автокоманда, со почеток во 17 часот, почнуваат подготовките на Металург за новата сезона. Многу наши ракометари, кои беа дел од нашата младинска репрезентација во...

читај повеќе >

Сезоната во Лигата на шампионите ја почнуваме со гостувањето кај Монпелје

15.07.2017

Европската куќа на ракометот го објави распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите. Металург веќе во првото коло ќе го има најтешкиот натпревар во целата групна...

читај повеќе >

Металург се засили на деснокрилната позиција

14.07.2017

Откако Никола Костески пројави амбиции за интернационална кариера и не се договори со нашиот клуб, Металург побара и најде квалитетен ракометар на таа деснокрилна...

читај повеќе >

Филип Кузмановски: Машки ќе се бориме против секого во Лигата на шампионите

02.07.2017

Извлекувањето на групата во групната фаза на Лигата на шампионите на Металург му донесе противници по мерка и со секој од нив ќе можеме да се надигруваме. Така мисли и Филип...

читај повеќе >

Лино Червар: Ако играме добро, и најтешката група е лесна

01.07.2017

Металург, по вчерашното извлекување во Љубљана, се најде во групата “Д“ од групната фаза во Лигата на шампионите, заедно со екипите на Монпелје, Мотор Запорожје, Бешикташ,...

читај повеќе >

Металург ги доби противниците во групната фаза од Лигата на шампионите

30.06.2017

Во Љубљана заврши извлекувањето на групите за групната фаза на Лигата на шампионите. Металург сезонава ќе се натпреварува во групата “Д“, во која најсилен противник ќе му...

читај повеќе >