Топ Вести

Лига на Шампиони

Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите

24.06.2017

Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите, осми пат во својата историја, а шести пат едноподруго. ЕХФ ја прифати нашата апликација, откако стана јасно дека...

читај повеќе >

Трансфер-информации од Металург

21.06.2017

Во изминатите неколку дена беше доста “живо“ во службените просторЀи на нашиот клуб. Неколку наши ракометари ги продолжија своите договори, добивме нови засилувања, но...

читај повеќе >

Голема конкуренција за слободните места во Лигата на шампионите

12.06.2017

ЕХФ го објави списокот со 24 екипи кои побараа настап во групната фаза на Лигата на шампионите според националниот ЕХФ-ранкинг (22-ца шампиони на држави плус второпласираните...

читај повеќе >

Металург ќе аплицира за настап во Лигата на шампионите

06.06.2017

Металург заедно со Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ќе упатат заедничко барање до Европската ракометна федерација (ЕХФ) со кое ќе искажат желба и интерес...

читај повеќе >

Филип Талески во идеалниот тим на групите “Ц“ и “Д“ во Лигата на шампионите

17.03.2017

Во дресот на Металург Филип Талески сезонава одигра девет средби во Лигата на шампионите и постигна дури 41 гол, а на две средби имаше и двоцифрен учинок. Така, против Елверум...

читај повеќе >

Металург се засили со нов ракометар на позиција десен бек

22.02.2017

Повремениот срп­ски­ ре­пре­зен­та­ти­вец Пре­драг Ве­јин (24 го­ди­ни, ви­сок 195 см) е но­ви­от ра­ко­ме­тар на Ме­та­лург, кој за­ед­но со Мар­тин Вел­ков­ски ќе ја...

читај повеќе >

Од идната година задолжителна лиценца за водење на тимови и на репрезентации, а само Лино Червар има доживотна лиценца “Мастер коуч“

17.02.2017

Лино Червар, Данило Брестовац, Стевче Алушевски, Гино Стрезовски, Звонко Шундовски, Зоран Кастратовиќ и Борче Марковски се седумте македонски тренери што во моментов ги...

читај повеќе >

Чеховски Медведи немоќни пред силниот Металург

12.02.2017

Металург со фантастична претстава против Чеховски Медведи ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Рускиот шампион потклекна пред налетите на денеска моќниот Металург,...

читај повеќе >

Почна продажбата на влезниците за средбата со Чеховски Медведи

10.02.2017

Средбата од 10. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи, на програмата е в недела (12 февруари), со почеток во 17.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

09.02.2017

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата од последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите. Наш последен противник е екипата на рускиот шампион...

читај повеќе >