Топ Вести

Лига на Шампиони

Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

11.11.2017

Денеска се одиграни дури седум средби од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Две од нив се од нашата група “Д“, а во нив Мотор Запорожје се спаси од сигурен пораз...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Треба да покажеме дека заслужуваме да сме членови на Металург

10.11.2017

Пред малку заврши прес-конференцијата на Металург, по повод претстојниот натпревар од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Монпелје. Своите...

читај повеќе >

Денеска почнува седмото коло на Лигата на шампионите

08.11.2017

Денеска продолжува Лигата на шампионите и тоа со седмото коло на групната фаза. Веќе денеска својот натпревар ќе го одиграат екипите на Елверум и на Кадетен...

читај повеќе >

Металург ве кани на прес-конференција

08.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (10.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од шестото коло на Лигата на шампионите

06.11.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 6. коло на Лигата на шампионите

06.11.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на шестото коло на Лигата на шампионите, а во него очекувано немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете...

читај повеќе >

Халил Јагањац падна на 5. место на листата на стрелците во Лигата на шампионите

05.11.2017

Денешното резултатски слабо издание на нашиот најдобар стрелец во Лигата на шампионите го симна Халил Јагањац од второто место на листата на најдобри стрелци и сега тој е...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 6. коло на Лигата на шампионите. Табели

05.11.2017

Со денешните пет средби, комплетирано е шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Група “А“: Барселона – ППД Загреб   32:22 (17:8) Кристијанштад – Вардар  ...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Денешниот пораз не врати два чекори назад

05.11.2017

По средбата меѓу Металург и Чеховски Медведи се одржа редовната прес-конференција, на која двајцата тренери го искоментираа завршениот натпревар. . Александар Јовиќ:...

читај повеќе >

Слабата игра го однесе Металург до втор пораз на домашен терен

05.11.2017

Младите ракометари на Металург очигледно не се снајдоа во улога на фаворити, која едногласно им беше доделена, и ја загубија средбата со Чеховски Медведи. Загубивме два бода...

читај повеќе >