Топ Вести

Лига на Шампиони

Почна продажбата на влезниците за средбата со Чеховски Медведи

10.02.2017

Средбата од 10. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи, на програмата е в недела (12 февруари), со почеток во 17.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

09.02.2017

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата од последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите. Наш последен противник е екипата на рускиот шампион...

читај повеќе >

Две одбрани на Арсиќ меѓу 30 најдобри одбрани во Лигата на шампионите во 2016 година

22.12.2016

Пред самиот истек на годината ЕХФ направи избор од 30 најдобри голмански одбрани за 2016, а нашиот Дарко Арсиќ е претставен со дури две одбрани, двете против Натурхаус ла Риоха....

читај повеќе >

Металург донесе нов ракометар во своите редови

20.12.2016

Металург своите редови ги засили со нов ракометар. Се работи за Иранецот Амин Јусефинеџад, кој доаѓа од екипата на Шахрдари од Кашан, иранскиот вицешампион. Јусефинеџад (20...

читај повеќе >

Металург изгоре во желбата за победа

03.12.2016

Металург за жал ја загуби битката за второто место во групата “Ц“, откако е поразен во Логроњо од Ла Риоха, со резултат 25:31 (14:16). Металург беше апсолутно рамноправен во три...

читај повеќе >

Лино Червар: И против Ла Риоха одбраната ќе биде главното оружје

03.12.2016

Ракометарите на Металург денеска (17.30 ч., пренос на МТВ) против шпанскиот вицепрвак Ла Риоха ќе го играат најзначајниот меч сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ). Пред младиот и...

читај повеќе >

Талески: Имаме многу причини за добра и борбена игра

02.12.2016

“Имаме многу причини за добра и борбена игра против шпанскиот вицепрвак, а една од нив е шансата да обезбедиме место во баражот за пласман во осминафиналето на Лигата на...

читај повеќе >

Металург отпатува за Шпанија

02.12.2016

Со утринскиот лет преку Истанбул, Металург ќе отпатува за Шпанија. Летот за Истанбул е во 9.15 часот, а во Мадрид нашата екипа ќе пристигне во 16.50 часот. Од Мадрид нашите...

читај повеќе >

Филип Кузмановски утре ќе биде опериран

01.12.2016

Филип Кузмановски, суперталентираниот ракометар на Металург и македонски репрезентативец, фрактурата на третата метакарпална коска на десната дланка ќе мора да ја санира...

читај повеќе >

(Фото) Металург остана и без Филип Кузмановски

27.11.2016

Навистина нема крај на малерот што го прати Металург, кој оваа сезона рано остана без Марчец, Младеновиќ, Драгаш... Повреден е и Нелоски, замина Брајовиќ, а од денеска извесен...

читај повеќе >