Топ Вести

Лига на Шампиони

Металург ги скроти “мечките“ од Чехово

14.10.2017

Во извонреден натпревар, ракометарите на Металург извојуваа победа во Чехово, каде го совладаа тимот на Чеховски Медведи, со резултат 32:26 (15:15). Ова е прва победа на нашиот тим...

читај повеќе >

Познати се составите на Чеховски Медведи и на Металург за денешната средба

14.10.2017

Денеска, со почеток во 15 часот по македонско време, ќе се одигра натпревар од 5. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, во кој Металург во Чехово му гостува на рускиот...

читај повеќе >

Металург замина за Чехово (Русија)

13.10.2017

Рано наутро Металург замина за Чехово (Русија), каде утре ќе го одигра натпреварот од петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски...

читај повеќе >

Почна 5. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.10.2017

Со натпреварот Висла Плоцк - Пик Сегед, денеска почна 5. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Распоред и сатница: 11.10.2017 г. 18.00 ч.:  Висла Плоцк – Пик Сегед  (А)  27:33...

читај повеќе >

ЕХФ го одбра најдобриот ракометар на Европа за месец септември. Топ 5

11.10.2017

ЕХФ го одбра најдобриот ракометар на Европа за месец септември. Се работи за ракометарот на Веспрем Мате Лекај (29), кој во првите четири кола има постигнато 31 гол и засега е...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Томовски и неговите два одбранети седмерци

10.10.2017

На средбата од 4. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Мотор Запорожје, во многу значаен момент нашиот Мартин Томовски одбрани два седмерци за само 30 секунди. Ова...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од четвртото коло на Лигата на шампионите

09.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Александар Гуглета во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

09.10.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него најде место и за нашиот Александар Гуглета, како најдобро десно крило на колото. . Идеален тим...

читај повеќе >

Топ 5 листа на стрелци во Лигата на шампионите

08.10.2017

По четири кола, во Лигата на шампионите се издвоија петмина ракометари со најмногу постигнати голови. . Топ 5: . Од ракометарите на Металург најблиску до овие петмина...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло во Лигата на шампионите. Табели

08.10.2017

Заврши 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург имаше тешко гостување во Харков (Украина), каде успеа да освои еден бод, иако ги имаше сите шанси да се врати со...

читај повеќе >