Топ Вести

Лига на Шампиони

Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

04.11.2017

Денеска се одиграни осум средби од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Резултати: 17.30 ч.:  Веспрем – Алборг  (Б)   30:24 (16:10) 17.30 ч.:  Монпелје – Спортинг...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Металург в недела е фаворит и од тоа нема бегање

03.11.2017

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод средбата со Чеховски Медведи од 6. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, што в недела се игра во Скопје. Пред...

читај повеќе >

Mеталург закажува прес-конференција

02.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (03.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Денеска почнува шестото коло на Лигата на шампионите

01.11.2017

По паузата поради ЕХФ Неделата и репрезентативните обврски, денеска продолжува Лигата на шампионите и тоа со шестото коло на групната фаза. Веќе денеска својот натпревар ќе...

читај повеќе >

Халил Јагањац: Металург не се откажува од борбата за второто место во групата во Лигата на шампионите

25.10.2017

Во интервјуто за хрватскиот “Вечерњи лист“, новиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е претставен како тајното оружје на Металург, но и на хрватската репрезентација во...

читај повеќе >

Јагањац – новиот бомбардер на Металург

18.10.2017

Од риечкиот тим Козала, преку големиот Пари Сен Жермен, сезонава на младиот тим на Металург му се приклучи хрватскиот кадетски репрезентативец Халил Јагањац (19), кој со...

читај повеќе >

Мартин Томовски: Тренингот и менталната подготовка се најважни

17.10.2017

Повеќегодишната политика на македонскиот вицепрвак Металург за вложување во својата ракометна младина, за еден ден тие млади ракометари да го облечат првотимскиот дрес и да...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од петтото коло на Лигата на шампионите

16.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 5. коло на Лигата на шампионите

16.10.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на петтото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 5. коло на Лигата на шампионите. Табели

15.10.2017

Со денешните 6 средби, комплетирано е 5. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Резултати: Група “А“: Висла Плоцк – Пик Сегед  27:33 (12:15) Нант – Кристијанштад ...

читај повеќе >