Македонско Првенство

Комплетирано е 2. коло на македонската Суперлига. Резултати и табела

14.09.2019

Вчера и денеска, одиграно е комплетното второ коло на македонската Суперлига. Во ова коло Металург имаше лесна задача на средбата со Вардар Јуниор, додека Металург 2 одигра...

читај повеќе >

Мечот со Вардар Јуниор како полесен тренинг за Металург

14.09.2019

Металург ја извојува и втората победа во тековната сезона на македонската Суперлига. Денеска во Автокоманда е совладана екипата на Вардар Јуниор, со резултат 41:17 (19:9)....

читај повеќе >

Во следните два дена екипите на Металург ги играат натпреварите од 2. коло на македонската Суперлига

12.09.2019

Утре Металург 2, а задутре Металург, ќе ги одиграат своите натпревари од второто коло на македонската Суперлига. Двете средби ќе се одиграат во Автокоманда, со слободен влез...

читај повеќе >

Комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Резултати и табела

11.09.2019

Со натпреварот меѓу екипите на Пелистер и на Бутел, комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Во ова коло Металург одигра борбен меч со нашиот Металург 2, кој на...

читај повеќе >

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

В петок Металург ја стартува сезоната во македонската Суперлига

04.09.2019

За два дена ќе почнат обврските на Металург во македонската Суперлига. Во рамките на првото коло, екипите на Металург и на Металург 2 ќе одиграат братско дерби. Улогата на...

читај повеќе >

Со братското дерби на екипите на Металург ќе старува новата сезона во македонската Суперлига

16.08.2019

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Суперлигата во машка конкуренција. По подолго време две екипи на...

читај повеќе >

(Фото) Сите засилувања на Металург

30.07.2019

Металург подготовките за новата сезона ги почна со состав кој силно се разликува од оној со кој ја завршивме претходната. Тоа се однесува како на играчкиот кадар, така и на...

читај повеќе >

Повратниците Пецаковски и Чантурија ќе внесат стабилност во младиот тим на Металург

29.07.2019

Двајца ракометари, Дејан Пецаковски и Реваз Чантурија, се повратници во Металург и тие, заедно со Даниел Дупјачанец, се најискусниот дел на нашиот тим, кој треба да му донесе...

читај повеќе >

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона

28.07.2019

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона. Новиот тренер на Металург, Дамир Стојановиќ, првиот собир го закажа со почеток во 18 часот во салата Автокоманда, каде...

читај повеќе >