Македонско Првенство

Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

10.11.2019

Со денешните две средби, комплетирано е десетото коло на македонската Суперлига. Екипата на Охрид го порази Тинекс Пролет, а Вардар Јуниор славеше против...

читај повеќе >

Металург повторно подобар од Металург 2

10.11.2019

Во Автокоманда по вторпат во сезонава гледавме натпревар меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2. И овој пат победата им припадна на поискусните, па и поквалитетни,...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло на македонската ракометна Суперлига. Табела

07.11.2019

Вчера е одиграно комплетното деветто коло на македонската ракометна Суперлига. Металург извојува лесна победа против Радовиш, додека Металург 2 по голема борба е поразен од...

читај повеќе >

Репрезентативецот Велко Маркоски повторно ќе игра за Металург

06.11.2019

Специјалистот за одбрана, Велко Маркоски (33 г., 194 см., 100 кг.), по четиригодишна пауза повторно ќе го носи дресот на Металург, каде настапуваше во периодот од 2010 до 2015 години....

читај повеќе >

Радовиш ја почувствува силата на Металург

06.11.2019

Металург во рамките на деветтото коло на македонската Суперлига оствари убедлива гостинска победа против екипата на Радовиш, која ја совлада со резултат 36:22 (17:12). Ова е и прв...

читај повеќе >

Металург во Радовиш, Металург 2 во Охрид. Утре редовно коло во македонската Суперлига

05.11.2019

Утре се игра комплетното деветтото коло во македонската Суперлига. Двете екипи на Металург ќе се борат за бодови на гостински терен. Металург ќе и гостува на екипата на...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло во македонската Суперлига. Табела

03.11.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е осмото коло. Екипата на Металург вечерва ремизираше со тимот на Охрид, додека Металург 2 дојде до својата прва победа во...

читај повеќе >

Металург не го дава врвот

03.11.2019

Во рамките на осмото коло на македонската Суперлига во Автокоманда се одигра натпревар меѓу двете најдобропласирани екипи во досегашниот тек на првенството - Металург и...

читај повеќе >

Двете екипи на Металург утре на дуел со “езерџиите“

01.11.2019

Утре во Автокоманда ќе има двојна програма. Суперлигашките екипи на Металург утре за противници ќе ги имаат тимовите од градовите расположени на брегот на Охридското Езеро -...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото коло на македонската Суперлига. Табела

20.10.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е седмото коло. Очекувано, на челната позиција е Металург, со бод предност пред солидниот тим на Охрид, додека...

читај повеќе >