Топ Вести

Македонско Првенство

Металург подобар и од Еурофарм Работник

25.04.2017

Со натпреварот против екипата на Еурофарм Работник, Металург ја заврши првата половина од плејофот во првенството на Македонија. Ја завршивме успешно, со пет победи и...

читај повеќе >

Од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство

24.04.2017

По кратката пауза посветена на Купот на Македонија, од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство. Утре во Автокоманда се игра средбата од петтото...

читај повеќе >

Борец храбар и упорен, но бодовите сепак за Металург

13.04.2017

Металург вечерва гостуваше во Велес, каде во рамките на четвртото плејоф-коло се сретна со екипата на Борец. Иако домашниот состав во претходните три кола доживеа три порази,...

читај повеќе >

Во Автокоманда падна и Охрид

08.04.2017

Во рамките на третото коло на плејофот во македонското првенство, во Автокоманда денеска се сретнаа двете непоразени екипи по првите две одиграни кола, Металург и Охрид....

читај повеќе >

Металург ги освои бодовите на тешкото гостување кај Пелистер

06.04.2017

Во второто коло од плејофот на македонското првенство, Металург гостуваше во Битола кај Пелистер. Ова гостување е традиционално тешко за Металург, кој редовно победува во...

читај повеќе >

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

04.04.2017

Овој дрзок цепелин ја дигна публиката на...

читај повеќе >

Лино Червар: Горд сум на моите ракометари и среќен сум што докажавме дека играме модерен ракомет

02.04.2017

Секој тренер е среќен кога неговиот тим ќе одигра онака како што тоа го направи денеска Металург, кога ќе постигне резултат еднаков на подвиг, но и кога со својата игра ќе ги...

читај повеќе >

Автокоманда во транс: Металург покажа срце поголемо од моќта на Вардар

02.04.2017

Автокоманда ова го чекаше речиси три години. Оваа сезона бевме блиску на двете средби во СЕХА-лигата, кои на крајот сепак му припаднаа на Вардар, но денеска Металург наплати...

читај повеќе >

Металург не е без шанси против фаворизираниот Вардар

01.04.2017

“Повеќе од јасно е дека Вардар е главниот фаворит во утрешниот дуел од плејофот, но ние сме тим, кој никогаш не потклекнува пред фаворитите и ќе дадеме сѐ од себе да одиграме...

читај повеќе >

Металург и Вардар сепак ќе играат в недела

28.03.2017

Средбата од првото плејоф коло, меѓу екипите на Металург и на Вардар, која требаше да се игра в петок во 18 часот, е презакажана и ќе се одигра в недела во истиот...

читај повеќе >