Македонско Првенство

Заврши регуларниот дел на машката Суперлига. Конечна табела

18.03.2018

Со комплетирањето на 18. коло, заврши регуларниот дел на машката ракометна Суперлига. . Резултати од 18. коло: Еурофарм Работник - Вардар Јуниор  29:22 (17:10) Радовиш - Прилеп ...

читај повеќе >

Натпреварите во машката Суперлига продолжуваат во март

03.02.2018

Машката ракометна Суперлига со натпреварите од вториот дел на сезоната ќе продолжи на 3 и 4 март. За комплетирање на првиот дел од сезоната останаа да се доиграат уште 4 кола, а...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >

Металург со победа ја заврши сезоната

30.05.2017

Ракометарите на Металург со победа ставија крај на тековната сезона, во која во домашното првенство забележаа девет победи и само еден пораз, кој за жал стана решавачки во...

читај повеќе >

Металург го “скроти“ Борец во второто полувреме

27.05.2017

Во претпоследното коло од плејофот на македонското првенство во Автокоманда гостуваше тимот на Борец, кој во претходните осум кола не успеа да освои ниту еден бод. Иако се...

читај повеќе >

Рутинска победа на Металург во Охрид

24.05.2017

Во осмото коло на плејоф-фазата Металург во Охрид славеше против истоимената екипа, со резултат 30:24 (16:11). Ова е седма победа на нашите ракометари, кои ја обезбедија втората...

читај повеќе >

Металург го совлада Пелистер

14.05.2017

Во седмото коло од македонската Суперлига во Автокоманда гостуваше битолски Пелистер, предводен од својот нов тренер Стевче Алушовски. Оваа средба, значајна за нашиот тим,...

читај повеќе >

Металург сепак немаше сили за успех против моќниот Вардар

11.05.2017

Металург проба, но не успеа. Вардар денеска беше пресилен за нашиот тим и заслужено се најде на чекор од новата титула во првенството на Македонија. Металург на почетокот...

читај повеќе >

Металург ќе се обиде повторно да го изненади фаворизираниот Вардар

11.05.2017

Ракометарите на Металург вечерва (20.30 часот, пренос на ТВ Телма), во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, ќе му гостуваат на учесникот на годинешниот фајналфор во Лигата на...

читај повеќе >

Повторно променет терминот за средбата Вардар – Металург

09.05.2017

Во последен момент повторно е променет терминот за средбата Вардар - Металург. По барање на телевизија Телма, која директно ќе ја пренесува оваа средба, Вардар и Металург...

читај повеќе >