Македонско Првенство

Металург ја освои и “Форца“

02.12.2015

Металург ја продолжи својата доминација во домашното првенство, откако во салата “Форца“ го совлада Работнички, со 27:19 (10:8). Нашиот тим, во отсуство на Лино Червар, го...

читај повеќе >

Металург го надигра Борец од Велес

25.11.2015

Во Автокоманда се одигра одложената средба од 7. коло, во која Металург го надигра тимот на Борец од Велес, победувајќи го со резултат 32:17 (19:9). И пред почетокот на средбата...

читај повеќе >

Металург повторно го надигра Вардар Јуниор

22.11.2015

Во рамките на десеттото коло на ВИП Суперлигата, денеска се сретнавме со амбициозната екипа на Вардар Јуниор, која ни дојде осоколена од победата над Работнички во минатото...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА СЕ ВРАЌА ОД ПРИЛЕП

31.10.2015

Вечерва во Прилеп го одигравме нашиот седми натпревар во ВИП Суперлигата и дојдовме до нашата седма победа, после која се зацврстивме на врвот на табелата, како осамен...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ДОБРИОТ ПЕЛИСТЕР

28.10.2015

Пелистер денеска ја одигра својата најдобра игра во тековното првенство и жестоко ни се спротивстави во одложениот натпревар од 6. коло. Битолчани одлично го одиграа првото...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СПРАВИ И СО РАДОВИШ

21.10.2015

Денеска се одигра одложениот натпревар од петтото коло на ВИП Суперлигата, меѓу Металург и Радовиш. Очекувано славеше Металург, иако потешко од колку се очекуваше. Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ И СОЛИДНИОТ ТИМ НА ОХРИД

14.10.2015

Металург ја совлада екипата на Охрид во одложениот натпревар од третото коло на машката Суперлига. Вечерва славевме во спортската сала “Билјанини извори“, со резултат 30:22...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЛАВЕШЕ ВО СУДИРОТ НА ДВЕ БРАТСКИ ЕКИПИ

07.10.2015

Четвртото коло на македонската Суперлига ја донесе пресметката меѓу двете наши екипи, Металург 2 и Металург. Сосема очекувано славеше подобриот, посилниот и поквалитетниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ РЕДИ ПОБЕДИ, ОВОЈ ПАТ НАСТРАДА РАБОТНИЧКИ

30.09.2015

Неверојатна надмоќ покажа Металург на денешниот натпревар со екипата на Работнички. Средбата, која по некои показатели требаше да биде дерби на колото, се претвори во...

читај повеќе >

ПОБЕДА НАД ЕКИПАТА НА ПРОЛЕТ ЗА КРАЈ НА СЕЗОНАТА

04.06.2015

Металург ја заврши актуелната ракометна сезона со висока победа над екипата на Пролет. Натпреварот, во кој домашниот состав немаше никакви шанси, го добивме со резултат 34:18...

читај повеќе >