Топ Вести

РК Металург

Металург ја збогати библиотеката во Нашице со 360 нови книги

17.12.2017

Пред денешната средба со екипата на Нексе, Металург и донираше 360 книги на градската библиотека во Нашице, со што ја зголеми понудата на дела на македонски јазик во оваа...

читај повеќе >

Металург отпатува за Нашице

16.12.2017

Ракометарите на Металург денеска со автобус отпатуваа за Нашице (Хрватска), каде утре ќе го одиграат натпреварот од 12. коло на СЕХА-лигата против екипата на Нексе. Ова е...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите голмански одбрани во Лигата на шампионите во 2017 година

15.12.2017

Маркетинг тимот на ЕХФ објави видео со најдобрите одбрани на голманите во Лигата на шампионите во 2017 година. За жал, меѓу 30-те одбрани нема остварувања на голманите на...

читај повеќе >

Халил Јагањац е првиот во Металург што ја мина границата од 100 гола во сезонава

13.12.2017

Халил Јагањац е првиот од ракометарите на Металург, кој во тековната сезона постигнал повеќе од 100 гола во натпреварите од Лигата на шампионите и од СЕХА-лигата,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Задоволни сме што ја израдувавме домашната публика

12.12.2017

По средбата Металург - Динамо Панчево, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и избраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Александар Јовиќ: “Среќни...

читај повеќе >

Перфектна партија на Металург

12.12.2017

Металург одигра одличен натпревар против екипата на Динамо Панчево, во рамките на 11. коло на СЕХА-лигата. Овој наш последен домашен натпревар во 2017 година го добивме со...

читај повеќе >

(Видео) Најубавите 30 гола во Лигата на шампионите во 2017 година

12.12.2017

Маркетинг службата на ЕХФ објави видео со 30-те најубави голови постигнати во Лигата на шампионите во 2017 година. Уживајте... . Good morning everyone! Here there are the most amazing goals that were scored in the...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Секогаш играме тешко, кога сме фаворити

11.12.2017

Утре Металург ја игра својата последна домашна средба во 2017 година. Се работи за натпревар од календарот на СЕХА-лигата, а наш противник ќе биде екипата на Динамо од...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Металург нема да го видите ниту на колена ниту со клуч на брава

10.12.2017

По средбата Вардар Металург се одржа редовната прес-конференција на која двајцата тренери го коментираа натпреварот, но и нешто повеќе. Александар Јовиќ беше презадоволен...

читај повеќе >

Едно добро полувреме недоволно за успех против Вардар

10.12.2017

Вечерва во спортската сала “Јане Сандански“ се одигра македонското ракометно дерби, кое заврши со победа на актуелниот европски и македонски шампион, кој не совлада со...

читај повеќе >