Топ Вести

РК Металург

Комплетирано е шестото коло од плејоф-фазата. Моментална табела

09.05.2018

Денеска се одиграни сите три средби од 6. коло на плејоф-фазата на првенството на Македонија. Вардар очекувано високо го порази тимот на Охрид, а Металург го надигра составот...

читај повеќе >

Металург го надигра Тинекс Пролет

09.05.2018

Во 6. коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија, Металург гостуваше кај екипата на Тинекс Пролет. Средбата мина во целосна доминација на Металург, кој имаше...

читај повеќе >

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

09.05.2018

Денеска во просториите на РФМ извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Фајналфор-турнирот дефинитивно ќе се игра во Битола, на 18 и на 19 мај, а ко-домаќини се...

читај повеќе >

Вардар е последниот учесник на фајналфорот во Купот на Македонија

08.05.2018

Поради обврските во Лигата на шампионите, четврт-финалната група 1, чиј домаќин беше екипата на Вардар, своите натпревари ги одигра вчера. Сосема очекувано, победник на...

читај повеќе >

Очекуван пораз на Металург 2 во куп-натпреварот против Вардар

07.05.2018

Поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите, дури денеска се играат натпреварите од првата четврт-финална група во Купот на Македонија. Во првиот натпревар младиот...

читај повеќе >

Комплетирано е 5. коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018

Со денешните две средби е комплетирано петтото коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија, кое ќе биде запамтено по тешкиот пораз на Металург во натпреварот против...

читај повеќе >

Вардар убедлив против Металург

05.05.2018

Во рамките на петтото плејоф-коло, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра средбата меѓу Вардар и Металург. Иако фаворитската улога на европскиот шампион беше надвор од секое...

читај повеќе >

Денеска се одиграни две средби во првенството на Македонија. Табели

30.04.2018

Денеска во првенството на Македонија се одиграни две средби, по една во плејоф и во плејаут фазата. Македонскиот шампион Вардар ја одигра одложената средба од 3. коло против...

читај повеќе >

Одиграно некомплетното четврто коло од плејофот. Моментална табела

28.04.2018

Денеска се одиграни две од предвидените три средби од четвртото коло од плејофот во првенството на Македонија. Металург извојува висока победа против Пелистер, додека...

читај повеќе >

Десет минути доволни за катастрофа на Пелистер

28.04.2018

Во четвртото коло од плејофот на првенството на Македонија, во Автокоманда Металург ја нагости екипата на Пелистер. Металург ја имаше улогата на фаворит на оваа средба, но до...

читај повеќе >