Топ Вести

РК Металург

Металург најавува прес-конференција

09.12.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (11.12.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Не го издржавме наметнатото темпо до крајот на средбата

06.12.2017

По средбата, во Цеље се одржа редовната прес-конференција на која тренерите ги дадоа своите коментари. . Александар Јовиќ: “Според мое мислење, Цеље заслужува место на Ф4....

читај повеќе >

Металург загуби во Цеље

06.12.2017

Изморен од бројните патувања и ослабен со отсуството на неколку стандардни првотимци, Металург вечерва гостуваше во Цеље, каде одигра натпревар од 9. коло на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе треба да го дадеме најдоброто од себе, за да имаме шанса против Цеље ПЛ

06.12.2017

Денеска, со почеток во 19 часот, Металург ќе го одигра својот гостински натпревар со екипата на Цеље ПЛ. За силината на домашниот тим е свесен и нашиот тренер Александар Јовиќ,...

читај повеќе >

Металург е во Цеље

05.12.2017

Денеска, околу 14 часот, Металург летна за Љубљана, а потоа со автобус допатува во Цеље. Средбата Цеље ПЛ - Металург е во рамките на деветтото коло на СЕХА-лигата и ќе се игра...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2017

Традиционално, на крајот на секој месец СЕХА-лигата го објавува идеалниот состав на изминатиот месец. Во него најдоа место ракометари на Вардар, ППД Загреб, Татран Прешов,...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на дeсетото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. . . Идеален тим на колото: Лево крило   Уве...

читај повеќе >

Топ-10 листа на стрелци во Лигата на шампионите

04.12.2017

Ви ја претставуваме листата на десетте најдобри стрелци во Лигата на шампионите, по десет минати кола. Нашиот Халил Јагањац своето учество го заврши на делба на десетата...

читај повеќе >

Комплетирано е 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.12.2017

Со денешните четири средби, комплетирано е 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. На двата натпревари од нашата група “Д“, Бешикташ го совлада тимот на Чеховски...

читај повеќе >